Ews Banyo Aksesuar Seti
Ews Banyo Aksesuar Seti

En kullanışlı banyoyu nasıl dizayn etmeli? Kullanışlı olmalı, havludan deterjana tüm ihtiyaçlarınızı göz yormadan depolayabilmeli, temizliği kolay olmalı ve tabii ki şık olmalı! Tüm bunları her banyoda olması gereken banyo aksesuar seti, banyo süsleri, raflar ve dolaplarla mümkün kılabilirsiniz.

Ews'in Banyo Aksesuar Modelleri
Ews’in Banyo Aksesuar Modelleri

Banyoların Gözbebeği: Banyo Aksesuar Setleri

Banyo aksesuarı modelleri çeşit çeşittir. Seçmesi de oldukça zordur. Tarzınıza ve banyonuza uygun modeli seçerken kullanışlı olmasına da dikkat etmelisiniz. Mesela; set içinde çöp kovası varsa kapaklı mı yoksa pedallı mı sizin için daha kullanışlı olur, bunu göz önünde bulundurmalısınız. Ama mutlaka set olarak temin etmelisiniz. Yoksa banyonuzda karmaşayı önlemeniz oldukça zor olacaktır.

Küçük Detaylar: Banyo Süsleri

Banyo süsleri tabii ki salon süsleri gibi olamamalıdır. Ama her banyoda tarzınızı yansıtan birkaç küçük detay bulundurmalısınız. Mesela dekoratif bir tabak içine renk renk kokulu sabunlar koyabilirsiniz.

Kişisel bakım malzemeleriniz dolapta değilse ayrı ayrı dağınık bir görüntü yerine şık mini bir kasaya, ya da sepete koyabilirsiniz. Böylece temizliğiniz de oldukça kolaylaşacaktır.

İşinizi Kolaylaştırır: Banyo Gereçleri

Banyo gereçleri mutlaka her banyoda olması gerekenlerdir. Örneğin, çamaşır sepeti olmayan bir banyo düşünebiliyor musunuz? Sanmıyoruz. Ya da deterjan kutusu… Bu gereçleri mutlaka temin edip kullanacaksınız. Temin etmeden önce, banyonuzda açıkta konumlandıracağınız çamaşır sepeti için tarzınıza uygun, şık bir seçim yapmayı unutmayın.

Ews dekoratif çamaşır sepeti
Ews dekoratif çamaşır sepeti

Kullanışlı Olanı Makbul: Banyo Dolapları

Banyo dolapları, her banyoda olması gereken bir diğer malzemedir. Bu konuda da seçim yaparken önce planlamanızı yapıp, sonra gereken ölçülerde dolap almanızı tavsiye ederiz. Beğendiğiniz dolapta ara bölmeler yeterli değilse ihtiyacınıza göre ara raflar attırmalısınız. Bu şekilde daha kullanışlı dolaplar elde edip, düzenli banyonun en önemli adımını atmış olursunuz.

Şık ve Düzenleyici: Banyo Rafları

Her yer kapalı dolap olsun istemeyenler dekoratif raflardan da faydalanabilir. Bu raflara banyo esnasında kullandığınız rahatlatıcı bitkisel yağ ve esansları koyabilirsiniz. Hatta her esans için minik bir cam kavanoz kullanıp zevkinize göre kavanozlarınızı süsleyebilirsiniz.

Kişisel bakım malzemeleriniz için bu rafları kullanabileceğiniz gibi, kurdele ile bağlanmış rulo havlularınızı da buraya yerleştirebilirsiniz.

Özet 1: Her banyoda olması gerekenleri anlattığımız yazımızda, biraz da bu malzemeleri nasıl daha kullanışlı hale getirebilirsiniz konusuna değindik. Mutlaka ihtiyacınız olan bu ürünleri daha şık hale getirmek için kendi el emeğinizi kullanabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken; süsleme yaparken ürünleri banyoda kullanacağınızı unutmamanız… Kir tutmayan ve nemden etkilenmeyen tercihler yapmanızı tavsiye ederiz.

Özet 2: Banyonuza; banyo aksesuar seti, dekoratif raf, çamaşır sepeti ve dolap gibi ürünleri seçerken planınıza uygun ölçülerde seçim yapmalısınız. Ayrıca eğer bu parçaları ayrı ayrı alacaksanız uyumlu parçalar seçmeye özen göstermelisiniz. Parça parça alırken hepsi çok güzel olabilir ancak bir araya getirip banyonuza yerleştirdiğinizde hayal kırıklığı yaşamanızı istemeyiz. Karmaşadan uzak seçimler yaparsanız bu konuda zorlanacağınızı düşünmüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here