Kapalı balkon dekorasyonu
Kapalı balkon dekorasyonu

Şehir merkezlerinde müstakil bir eve sahip olmak artık hayal gibi bir şey ancak doğaya düşkün olanlar balkonlarında yarattıkları yeşil dünyaları sayesinde doğal hayat hasretini bir nebze de olsa dindirebiliyor. Balkonlar şehir merkezlerindeki evlerin adeta akciğerleri gibi. Ancak onlardan da her mevsim faydalanmak mümkün olmuyor. İşte tam da bu noktada kapalı balkon imdada yetişiyor.

Kapalı balkon
Kapalı balkon

Mumlarla Gelen Egzotik Hava

Eskiden sadece PVC doğramalar ile kapatabildiğimiz balkonlar için artık çok sayıda çözüm mevcut. Özellikle de cam balkonlar son yıllarda oldukça revaçta. Ayrıca cam tarafından hava şartlarına karşı korunan balkonunuzu dekore etmek de çok daha kolay çünkü sadece açık hava mobilyaları değil ev mobilyalarını da kullanabiliyorsunuz. Minik bir L koltuk ile oturma odanızın konforunu balkonunuza taşıyabilir, saksılarınızın arasında yerleştireceğiniz mini mumluklar ile ortamınızı egzotik bir hale getirebilirsiniz. https://www.ews.com.tr/cati-mumluk adresinden mumluklara ulaşım sağlayabilirsiniz.

EWs çatı mumluk
EWs çatı mumluk

Kapalı Balkon Fiyatları Çok Değişken

Peki kapalı balkon fiyatları neye göre belirleniyor? Bu aşamada en önemli kriter metrekare. Balkonunuzun uzunluğu ile yüksekliğini ölçüp çarptıktan sonra metrekareyi bulacaksınız. Bu anahtar ölçü biriminiz. Şirketlerden metrekare fiyatlarını alıp karşılaştırdıktan sonra toplam maliyetinizi hesaplayabilirsiniz. Kapalı balkon fiyatları için tek kriter elbette bu değil. Balkonunuzun şekli ek malzeme kullanılmasına neden olabilir. Ayrıca perde profili ya da alüminyum fitil vb. ek giderler ortaya çıkarsa bunlar da fiyata eklenecektir.

İthal Camdan Kaçın

Cam balkon tercihinizi nasıl yapacağınız da çok önemli. Çünkü kalite olarak çok fazla seçenek var. Kapalı balkon fikrinizi hayata geçirmek için yapacağınız araştırmalarda kullanılan malzeme hakkında ayrıntılı bilgi edinmelisiniz. Örneğin cam balkonlarda en önemli malzemelerden biri alüminyum profil. Bunlar hurdadan mı imal edildi, içlerindeki demir oranı nedir gibi sorular önem taşıyor. Kullanılacak materyalin uygun alaşımda olması çok önemli. Seçilen renk de size ek maliyet çıkarabilir. Kullanılacak olan cam da önemli. Bu malzeme mutlaka Şişecam’ın yetkili satıcılarından alınmalı. İthal camlar her zaman risklidir. Cam rengi de fiyata etki edecektir. Eğer ısıcam tercih edecekseniz bu da maliyet fiyatını yükseltir.

Kapalı balkon fiyatları
Kapalı balkon fiyatları

Kaliteden Ödün Vermeyin

Fiyat hesabı yaparken sistemde kullanılacak aksamların paslanmaz özelliğe sahip olmasına mutlaka dikkat edin. Rulmanlarına kadar her ayrıntı hakkında bilgi alınması gerekir. Unutmayın cam balkonlarda paslanmazlık özelliği çok önem taşımaktadır. İlk etapta kapalı balkon fiyatları araştırmasında maliyetinizi yükseltse de uzun vadede kazançlı çıkacak olan siz olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here