Kare Salon Nasıl Dizayn Edilir?
Kare Salon Nasıl Dizayn Edilir?

Tüm gün çalıştıktan sonra, eve gelip yemek yemeyi ve ayaklarını uzatıp dinlenmeyi kim istemez ki? Maalesef, çalışma hayatı yüzünden çoğumuz evimizde neredeyse sadece akşamları vakit geçirir olduk. Bu vaktin önemli bir kısmını da salonumuzda geçiriyoruz. Bu yüzden salonumuzu doğru dekore etmek bizlere büyük bir yaşam kalitesi sunacaktır. Salon takımı modellerini incelediğiniz de pek çok model göreceksiniz. Bunun sebebi salonunuzun şekline göre farklı tasarımların olmasıdır. Peki, kare salon nasıl yerleştirilir?

Kare Salon Nasıl Yerleştirilir?
Kare Salon Nasıl Yerleştirilir?

Salonunuzun Asıl Amacını Belirleyin

Öncelikle karar vermeniz gerek şey, salonumu nasıl kullanıyorum sorusudur. Salonlar genelde aynı sebepler için kullanılmaz mı, demeyin. Kimileri televizyon karşısında, kimileri kalabalık yemek sofralarında, kimileri de dost meclisinde vakit geçirmekten hoşlanır. O yüzden salonunuzun işlevini bulmanız dekore etmenin ilk şartıdır.

Yemek Masanızın Nerede Durduğu Çok Önemlidir

Malumunuz yemek masası çok yer kaplar. Eğer salonunuzda yemek masası varsa salon nasıl yerleştirilir derdine düşmeniz çok normal. Bu durumda yapmanız gereken şey alanı hemen ikiye bölmektir. Bu sayede aynı yerde hem yemek odası, hem de oturma odası olarak iki oda kullanmış olursunuz. Salonunuz zaten kare, bunu ikiye bölmek oldukça basit. Bir kareye yemek masanızı bir kareye oturma grubunuzu yerleştirebilirsiniz.

Salon Nasıl Yerleştirilir?
Salon Nasıl Yerleştirilir?

TV Meraklıları İçin Baş Köşenin Sahibi Değişmez

Televizyon izleyerek zaman geçiriyor ve salonunuzu buna göre dekore etmek istiyorsanız, yapmanız gereken en önemli şey eşyaları televizyonun etrafında toplamaktır. Genelde yapılan bir yanlışla televizyon camın karşısındaki duvara konulur. Bu, gündüz vakti yansımadan dolayı rahatsız bir izlemeye sebep olur. Bu yüzden televizyonunuzu camın önüne koyarak ışığı arkada bırakmalısınız.

Televizyonu yerleştirdikten sonra geriye kalan işlem gayet basit. Zaten kare şeklinde olan salonunuza L ya da gelen misafirinize göre U şeklinde oturma grubu yerleştirebilirsiniz.

Salon Takımı Modelleri
Salon Takımı Modelleri

Ada Şeklinde Tasarımdan Vazgeçmeyin

Kare salon nasıl yerleştirilir, sorusunun cevabı tam olarak budur aslında. Orta alanı boş bırakarak salonunuzun yaşam ve hareket alanını arttırmalısınız. Koltuklar, TV, kitaplık gibi eşyalar duvarlara yapışık şekilde tasarlanmalıdır. Ortaya alanınızı kısıtlamayacak şekilde orta sehpa da yerleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here