Kışın konutunuzu mevsimi yansıtan birkaç değişiklikle güzelleştirmeniz çok kolay. Konutta daha fazla vakit geçirmenizi sağlayacak sıcak ve konforlu bir ortam yaratacağınız kış dekorasyonu tavsiyelerini sizin için derledik. İşte konutunuzu güzelleştirecek kış dekorasyon önerileri!

Ahşap görünüme yer verin 

Ahşap dekorasyon birçok insanın tercih ettiği ve huzur bulduğu bir ayrıntıdır. Oturma odanızda ahşap motiflere yer verebilirsiniz. Bunun dışında ahşabı, metal ayrıntılarla birleştirip daha alımlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Minderlere yer açın 

Odanızı sıcak bir atmosfere dönüştürecek aksesuarlardan biri de minderler yahut kırlentler! Ne kadar çok minder kullanırsanız, o kadar çok sıcak bir ortam sağlamış olursunuz. Odanıza dekoratif bir şıklık katacak olan minder ve kırlentler, size renk ahengi konusunda kendi stilinizi oluşturma fırsatı verecektir. İster odanızla uyumlu renkler yapın, isterseniz de kontrast renkler oluşturun.

Olmazsa olmaz mumlar ve tablolar 

Kış dekorasyonunun vazgeçilmez ögelerinden biri de mumlar! Raf, sehpa yahut TV ünitenizin etrafında kullanacağınız dekoratif mumlar, konutunuzun sıcak bir atmosfere kavuşmasını sağlar. Ömür alanlarımızın duvarlarını renkli kılan tablolara kış dekorasyonunda dayer açın! Doğayı meskeninize taşıyabilecek duvar panoları tercih edin.

Koltuk şalları ve örgü detaylar 

Kış dekorasyonun da örgü ayrıntılar, koltuk şalları ve tüylü halılar da kullanabileceğiniz eserler ortasında. Lakin burada dikkat etmeniz gereken ögeler var. Tüylü halı ve örgü ayrıntılarının odanıza uyup uymadığına karar vermek. Örneğin kanepeleriniz minimalist bir dizayna sahipse triko battaniyeler, konutunuza örgü battaniyerlerden daha çok ahenk sağlayacaktır.

Aydınlatma önerileri 

Kış mevsiminde malum gündüzler kısalıyor ve geceler uzuyor. Ömür alanımızdaki enerjiyi yüksek tutmak için aydınlatmalar bu alanda devreye giriyor. Mesken dekorasyonunuz ile uyumlu olabilecek sıcak renklere ya da hasır, ahşap üzere ayrıntılara sahip aydınlatma eserlerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra şayet ahşap tonlarının ve dokusunun yükte olduğu bir dekorasyonunuz varsa minimal çizgilere sahip metal eserler de kışa uygun bir atmosfer oluşturmanız konusunda size yardımcı olabilir. Abajur, lambader, aplik üzere muhakkak bir alanı aydınlatma konusunda başarılı olan eserler bunu yaparken ışığın gücünden yararlanmanızı sağlayarak kış aylarını daha enerjik geçirmenize de katkı sağlayabilir.

Bitkilerden sakın vazgeçmeyin! 

Bilhassa oturma odanızda yapacağınız bir kış köşesi, size baharı ve yazı anımsatacaktır. Canlı renkleri ve mis kokularıyla hayat modunuzu yükseltecektir. Örneğin siklamen, çuha çiçeği ve aöelya kışın da açan çiçeklerarasında yer alıyor. Bu çiçekleri oturma odasında kullanabilirsiniz. Bir öbür kış atmosferine ahenk sağlayacak bitki ise kaktüs! Meskeninizde kaktüslere yer açmayı unutmayın.

Balkonsuz olmaz: Kış balkonu

Kışın havanın soğuk olması nedeniyle balkon, bahçe üzere alanlarda çok daha az vakit geçirdiğimiz gerçek; lakin kış balkonu sayesinde bu alanları daha keyifli bir hale getirebilir ve daha çok vakit geçirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here