Kız Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilmeli?
Kız Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilmeli?

Kız çocuk odası evin belki de en gösterişli fakat bir o kadar da en sevimli bölümüdür. Birkaç tasarım ipucuyla küçük prensesinizin bayılacağı bir oda tasarlamak mümkün. Sizler için kız çocuk odası dizayn ipuçlarını derledik.

Renklerin Büyüsü

Topluma yerleşmiş cinsiyet rolleri ve renk algısı sebebiyle pembe kız, mavi ise erkek çocuk rengi olarak kabul edilir. Ancak kızınız için salt pembeden oluşan bir oda tasarlamaktan ziyade onu dünyanın tüm renkleriyle tanıştırmaya özen gösterin. Elbette kızınız pembe duvarlar görmek istiyorsa odanın duvarları pembe olmalı ancak rengarenk bir oda tasarlamanız çocuğunuzun toplumsal cinsiyet kalıplarına sıkışmasına bir nebze de olsa engel olacaktır.

Kız çocuk odası

Hayal Dünyasını Ortaya Çıkarın

Genellikle çocukların odalarının duvarlarına resim yapmaları ebeveynlerin korkulu rüyasıdır. Ancak duvarın küçük bir kısmını bir yazı tahtasıyla veya boyanabilir bir zeminle kaplamak çocuğunuzun hayal dünyasını genişletmenize yardımcı olacak. Ayrıca mobilyalarda, duvarlarda ve halıda sevdiği çizgi film karakterlerine yer vermek çocuğunuzun aidiyet duygusunu arttıracaktır.

Bir Tema Belirleyin

Kız çocuklarının rol model aldığı, hemen her aksesuarında ön plana çıkardığı çizgi film karakterleri ve oyuncaklar vardır. Kızınızın seçeceği herhangi bir karakteri odanın teması olarak belirleyin ve buna uygun bir çocuk odası takımlarından birini tercih edin.

Oyuncaklar Ülkesi

Kızınız odasının prensesi olsa da bir çocuk odasına mutlaka oyuncaklar hükmetmeli. Odayı oyuncaklarla süsleyin ve kızınızın özgürce oyun oynaması için geniş oyun alanları oluşturun.

Renkli Işıklar

Odayı göz yormayan renkli küçük ışıklarla, figürlü gece lambalarıyla süsleyerek daha sevimli bir ortam oluşturabilirsiniz. Ayrıca rengarenk avizeler kullanarak da kızınızın odasına ayrı bir hava katma imkanınız mümkün.

çocuk odası takımları
çocuk odası takımları

Kardeşler İçin Ranza

Ranza yataklar iki çocuklu aileler için ideal olmakla birlikte hem yerden tasarruf etmenizi sağlar hem de çocuklar için oldukça keyiflidir. Kızlarınızın zevklerine uygun olarak seçeceğiniz çocuk odası ranzaları odanıza sevimlilik ve düzen katacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here