Salonlarda konfor ve rahatlık sağlayan köşeli koltukların konutunuza ahengi uygun bir dekorasyon için ehemmiyet taşıyor. Koltuğunuzu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken kimi noktalar var. Bu noktalara uymak konutunuzun daha ferah ve hoş görünmesini sağlayacak. İşte köşeli koltuk alırken dikkat etmeniz gerekenler…

Salonunuzla uyumlu olsun

Konut dekorasyonunda en göze çarpan eşyalarını koltuklar oluşturuyor. Hoş ve yanlışsız bir konut dekorasyonu yapabilmek için ise elbette seçtiğiniz koltuğun üslup olarak uyguladığınız dekorasyon tarzı ile uyumlu olması kaide. Örneğin konutunuzda klasik dekorasyon uyguladıysanız deri köşe koltukları tercih edebilirsiniz.

Alana uygun boyutta mobilya seçin 

Mobilyalarınız kesinlikle oturma odanızın boyutuna uygun olsun. Koltuğu konumlandırmayı planladığınız alanın ölçüsünü almalı ve bu doğrultuda mobilya seçmelisiniz.

Gereksiniminize nazaran seçim yapın

Şayet depolama alanına gereksiniminiz varsa alt kısımları saklama alanı olarak kullanılabilen eserler tercih edebilirsiniz. Yeniden açılıp-kapanabilen koltuklar da ek yatak olarak kullanılabilir! Velhasıl gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Renk seçimi önemli 

Tarz kadar koltuk renk seçimi de çok büyük değer taşıyor. Tercih ettiğiniz renk paletine uygun tondaki bir mobilya, sizi hayal ettiğiniz konuta yaklaştıracaktır.

Gereç kalitesi

Koltuğunuzun iskelet gereci ve kumaşı, kullanımı direkt etkileyen ögeler ortasında yer alır. Kayın, gürgen, çam, ceviz üzere ağaçlardan yapılan mobilyalar dayanıklılık konusunda başarılıdır. Kumaş olarak da sık dokunan bir kumaş olan tay tüyü tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here