Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri
Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri

Yıllarınızı içinde geçireceğiniz evi seçerken dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunuyor. Bunlardan birisi de balkon. Balkon bir evin vazgeçilmez bölgesidir. Tıpkı başka bir diyara açılan kapı gibi düşünün. Koyu akşam sohbetlerinin ve yeni demlenmiş çayın mekanı olan balkonunuz normalden biraz küçük olabilir. Bu durum kimi zaman balkonunuzu kullanılamaz hale getirse de birkaç dokunuşla yapabileceğiniz şirin balkon dekorasyonu sayesinde işlevsel hale getirebilirsiniz. Balkon düzenleme sanatı yazımız sizin için.

Şık Köşe Takımları

Balkonunuza yerleştireceğiniz ahşap tarzda üretilen şık ve minik köşe takımları sayesinde oturacak bir alan yaratabilirsiniz. Bu ahşap oturma takımlarının üzerine koyacağınız yumuşak yastıklarla kendinize bir dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz. Yanına koyacağınız ufak bir sehpaya laptopunuzu yerleştirip akşamları balkonda sinema keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

şirin balkon dekorasyonu
şirin balkon dekorasyonu

Salıncak Koltukla Tatlı Bir Görüntü Elde Edin

Dar olan balkonunuzu genişletmenin diğer bir yoluysa salıncak koltuk. Ebat olarak çok fazla yer kaplamayan bu koltuklar size hem oturacak alan yaratacak hem de hoş bir görüntü oluşturacaktır. Ahşap köşe takımı koltuklar gibi salıncak koltuğu da ilginç balkon tasarımları arasında yer alıyor. Keyifle oturabileceğiniz bu koltuklar size dinlenme alanı da sunacaktır.

Kendinize Romantik Bir Ortam Oluşturun

Pahalı restoranlara para vermeden küçük balkonunuzda romantik bir akşam yemeği yemek ister misiniz? Balkonum çok küçük nasıl olacak diye düşünmeyin. Ufak, ahşap bir masa ve açılıp kapanabilen ahşap sandalyelerle bu oldukça kolay. Masanızı da leziz yemeklerle donattınız mı işlem tamamdır!

Kendi Bahçenizi Yaratın!

Balkonum ne koltuk ne de masa koyacak kadar geniş değil diyorsanız üzülmeyin. Hala işlevsel hale getirmek için bir yol var. Çeşit çeşit saksılarla balkonunuzu minik bir bahçeye dönüştürebilirsiniz. Örneğin beyaz duvarlara sahip bir balkonunuz varsa siyah 2’li lüx dekoratif saksı sayesinde hem şık hem de otantik bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca tam balkonunuzun önüne küçük bir koltuk yerleştirerek balkonunuzu evin içine dahil ederek kendi bahçenizde oturabilirsiniz.

ilginç balkon tasarımları
ilginç balkon tasarımları

Balkonunuzu Aydınlatın

Üstte bahsettiğimiz seçeneklerden herhangi birini seçtikten sonra balkonunuzu renklendirmenin bir diğer yolu da aydınlatma. Led lambalar şeklinde bulunan aydınlatmalardan alıp akşamları balkonunuzu rengarenk bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here