Küçük banyo dekorasyonu
Küçük banyo dekorasyonu

Evimizin en önemli alanlarından biri de banyolarımızdır ancak nedense salon, mutfak gibi evin diğer bölümlerine gösterilen özen banyolara gösterilmez. Halbuki sabah uyanır uyanmaz kullandığımız bir alandır ve bu nedenle enerjimizi etkileme potansiyeline sahiptir. Bu yüzden banyo dekorasyon modelleri için iyi bir araştırma yapmak gerekir. Hele de banyonuz küçük ise çok daha ince düşünmeniz gerekebilir.

Banyo dekorasyon modelleri
Banyo dekorasyon modelleri

Öncelikle Işığı Düzenleyin

Küçük banyo dekorasyonu için öncelik ışığı düzenlemekte. Beyaz ışıkla aydınlatılmış bir banyo daha ferah olacaktır. Ayrıca eğer mümkünse bir duvara pencere açmak ve camlı kapı kullanmak suretiyle küçük banyonuza daha fazla ışığın girmesini sağlayabilirsiniz.

Ayna ve Dolap Bir Arada Olsun

Bu tip banyolarda depolama alanlarının yetersizliği de büyük sorun yaratır. Banyo dolapları modelleri araştırması yaparken ayna ile dolabın bir arada olduğu modellere ağırlık verebilirsiniz.

Banyo dolapları modelleri
Banyo dolapları modelleri

Böylece kişisel kozmetik ürünler için bir alan yaratmış olursunuz. Aynalar banyonuzun daha ferah görünmesine de yardımcı olacaktır. Burada bir ek bilgi verelim; çerçeveli modeller yerine çerçevesiz olanları kullanırsanız daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Renkli Sepetlerle Canlandırın

Dar banyolarda geniş bir görünüm yaratmak için üç boyutlu duvar kağıtları da yardımcınız olabilir. Ayrıca daha renkli malzemelerden yardım alarak dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz. Renkli çamaşır sepetlerinizi https://www.ews.com.tr/ews-pembe-renk-hasir-sapli-camasir-sepeti adresinden seçerek ortamınızı neşelendirebilirsiniz. Çamaşır makinenizi ise tezgah içine saklayarak görüntü kirliliğinin önüne geçebilirsiniz.

EWs pembe renk hasır saplı çamaşır sepeti
EWs pembe renk hasır saplı çamaşır sepeti

Tüm Boş Alanlar Önemli

Eğer banyonuzda alanınız dar ise tüm boş alanları iyi değerlendirmelisiniz. Örneğin klozetinizin üstüne koyacağınız raflarla tezgahınızı hizalayarak derli toplu bir görünüm yaratabilir ve raf ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tezgahınız ayaklı ise yan taraflarındaki boşluklardan faydalanabilirsiniz. Koyacağınız raflara tuvalet kağıdı yerleştirebilirsiniz.

Banyo yapmak için küvet yerine sadece duş alma ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz küçük bir duş alanı ayırabilirsiniz. Küvetsiz yapamam diyenlerdenseniz de asimetrik modellerle küvetin kapladığı alanı daraltabilirsiniz.

Aksesuarsız Olmaz

Banyonuz küçük de olsa sizin tarzınızı yansıtacak aksesuarlardan asla taviz vermeyin. Mutlaka sizi yansıtacak küçük parçalarla banyonuza son dokunuşunuzu yapın. Eğer çok para harcamak istemiyorum diyenlerdenseniz kendin yap projeleri size yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here