İlginç banyo dekorasyonları
İlginç banyo dekorasyonları

Banyolar evlerimizin diğer alanlarından daha özel odalar oldukları için hak ettikleri değeri gösteremeyebiliyoruz. Ancak sabahları uyandığımızda ve güne ilk başladığımızda gittiğimiz ilk yer olan banyoların görünüşü, tasarımı ve banyo renk uyumu ile bizim hayatımızı etkileyebilecek faktörler arasında. Banyonuzdaki aksesuar ve eşyaların ergonomisinden kullanılabilirliğine bütün özellikleri çok önemli. Eğer küçük bir banyoya sahipseniz bunun da çözümünü doğru fayans seçimi ile bulabilirsiniz.

Banyo renk uyumu
Banyo renk uyumu

Fayans Seçimi İçin Etmenler

Banyonuz için fayans seçimini yaparken banyonuzun şeklini, boyutunu ve aydınlatma şeklini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Banyo fayans modelleri 2019 kapsamında seçim yelpazesi bir hayli geniş olsa da bazı değişik tasarımlı banyoların duvar ve zemin fayans döşemesi zor olabiliyor. Banyonuzu daha büyük göstermek önemli ancak banyonuzda kullandığınız banyo seti tarzı ürünleri https://www.ews.com.tr/ews-3-lu-banyo-seti adresinden bulabilir, eşyalarınızla banyonuzu daha şık gösterebilirsiniz.

EWs 3'lü banyo seti
EWs 3’lü banyo seti

Fayans Şekli ve Boyutu

Fayans şekli ve boyutu banyonuzu daha da geniş göstermek için önemli bir faktör ve bu sayede ilginç banyo dekorasyonları da yakalayabilirsiniz.

İnce Uzun Yatay Fayans: Bu tarz fayans seçimi ile eni dar olan banyonuzun daha da geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. İnce uzun şekil seçimi ile dikdörtgen şekilli küçük banyolarda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Büyük Boy Fayans: Banyonuzda büyük boy fayanslar kullanarak banyonuzu daha da büyük gösterebilirsiniz. Ancak banyonuzun tamamını büyük boy fayanslarla döşemek odayı boğabileceğini de unutmamak gerek.

Dikey Fayans: Yatay fayansların yarattığı enine genişlik etkisini dikey fayans kullanarak banyonuzu daha da uzun gösterebilirsiniz.

Modern ve Endüstriyel Tasarım: Daha çok yeni ve modern banyolarda görülen bu fayans tasarımları metal ve ahşap yüzey görünümleriyle banyonuza farklı bir görünüş katacaktır.

Banyo fayans modelleri 2019
Banyo fayans modelleri 2019

Fayans Rengi ve Deseni

Banyonuzda koyu tonlardaki renkler kullanmak biraz riskli olabilir. Ancak doğru koyu renk kullanımı ve aydınlatma ile koyu ve alacalı renkler de banyonuzu daha geniş gösterebilir. Banyonuzu ayrıca açık renkli fayans kullanarak büyük ve şık göstermeniz mümkün. Özellikle açık renkli fayansları zıt renkli fayanslar ile kombin yaparak duvarlarınızı birbirinden daha da uzak gösterebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here