Küçük Banyolar İçin Akıllı Çözümler 
Küçük Banyolar İçin Akıllı Çözümler 

Küçük banyo tasarımları, son yıllarda oldukça dikkat çekmeye başladı. Minimal yaşamın popülerleşmesiyle giderek küçülen evlerde orijinal ve şık tasarımlar aranmaya başladı. Ancak küçük alanları düzenlemek için geniş metrekareli evleri düzenlemekten çok daha zor ve zahmetli. Bununla birlikte pratik, yaratıcı ve kullanışlı çözümlerle birlikte çok daha fazla konfor vadediyor.

İlk Adım: Planlama Ve Mobilya Seçimi

Küçük bir banyoya sahipseniz öncelikle planlamada bütün ayrıntıları gözden geçirmeniz gerekiyor. Düzgün bir planlama daha hızlı ve ucuz yollu bir çözüm olacaktır.

Çok gözlü banyo dolapları dar banyoların vazgeçilmez mobilyaları olacaktır. Havlular, deterjanlar ve kişisel temizlik ürünlerinin her birini mobilya tercih etmeden önce düşünmeniz, daha sonrası için çok daha kolay olacaktır. Ayrıca eğer imkan varsa seçilecek mobilyaların akıldan çıkması muhtemel olan diğer banyo malzemeleri için fazladan göz barındırması sizin için çok yerinde bir seçim olacaktır.

Küçük Banyolar İçin Akıllı Çözümler

İkinci Adım: Düzen Ve Estetik

İyi düzenlenmiş küçük alanların geniş yerlere göre daha şık olmasının sebebi uyumun kendini çok daha rahat göstermesinden kaynaklanıyor. Elbette ki gelişi güzel hazırlanan küçük mekanlardaki uyumsuzluk da geniş alanlara göre daha dağınık ve kötü görünecektir. Bu nedenle küçük bir banyo düzenlenirken olmazsa olmazlar arasında kullanılacak gereçlerin uyumluluğu önemli bir etken olarak göze çarpıyor.

Banyo seti,banyo düzenleme dendiğinde ilk akla gelen gereçler arasında. Ufak banyonuz için seçeceğiniz setin çok parça olması önemli. Seçtiğiniz banyo takımının çok parçalı olması, alanın her yerinde benzer desenler olması nedeniyle daha şık ve ahengi daha bol olacaktır. Burada bir diğer önemli ayrıtı da küçük banyo halıları oluyor. Seçtiğiniz set ile uyumlu halılar banyonuzun tamamen bir bütün olmasını sağlayacaktır.

Üçüncü Adım: Ayrıntılar Ve İpuçları

Küçük banyo tasarımları mükemmelleştirilirken ince ayrıntılara dikkat etmek önemli. Bu ufak detaylar muhteşem uyumu yakalamak için oldukça önemli.

Küçük Banyo Dekorasyonu
Küçük Banyo Dekorasyonu

Tasarımlardaki en önemli ayrıntı elbette ki renklerin seçimidir. Küçük alanlar için pek çok tasarımda göze çarpacağı gibi açık tonlar daha çok tercih ediliyor. Bunun en önemli nedeni alanı daha geniş göstermesi ve böylece basıklık hissi yaratmaması. Açık tonların ağırlıklı olarak kullanacağınız bir tasarımda siyah ya da kahverengi ile ufak tezatlar yaratmanız şıklığı arttıracak önemli bir ayrıntı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here