Küçük Banyolar için Alternatif Çözümler
Küçük Banyolar için Alternatif Çözümler

Modern küçük banyo tasarımları sayesinde, küçük banyolar çok daha fonksiyonel bir hal alıyor. Başarılı dekorasyon çözümleriyle, küçük banyoların çok daha ferah ve kullanışlı olmasını sağlamak mümkün.

Modern Küçük Banyo Tasarımları Konsepti

Modern küçük banyo tasarımları konsepti bütünsel bir çalışmayı ifade eder. Konut ihtiyacının artmasına paralel olarak evler giderek küçülmüştür. Evlerin banyoları da, metrekare bazında en fazla tasarruf edilen alanlardır. Banyosu küçük olduğu için rahat edemeyen kişiler, modern küçük banyo tasarımları ile banyonun kullanım alanının arttırılacağını bilmelidir.

modern küçük banyo tasarımları
modern küçük banyo tasarımları

Küçük Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Küçük banyo dekorasyon fikirleri ile banyonun kullanım alanı genişler. Bunun için ilk önce, banyo çekmecelerini gözden geçirmek faydalı olacaktır. Küçük banyolarda kullanılan standartlar çekmeceler yeri tümüyle daraltır. Bu nedenle, fonksiyonel tezgah altı çekmeceleri, kişilere, küçük banyo dekorasyonu fikirleri arasında yer alan bir ip ucudur.

Modern Banyo Dolabı

Modern banyo dolabı, sayesinde banyoda kullanım alanı artacaktır. Duvara monte edilen büyük dolaplar, oldukça yer kaplayan eşyalardır. Bunun yerine modern depolama imkanı sunan banyo dolapları, banyonun kullanım alanını artıran eşyalardır. Küçük banyolar için dekorasyon çözümleri arasında öne çıkmaktadır.

Küçük Banyo İçin Ayna Seçimi

Küçük banyo için ayna seçimi görsel açıdan öem taşır. Küçük banyolarda çerçeveli aynaların tercih edilmesi doğru değildir. Alanın olduğundaan büyük görünmesi için, çerçevesiz ve geniş aynalar tercih edilmelidir.

Küçük Banyolarda Çamaşır Makinesi

Küçük banyolarda çamaşır makinesi, doğru konumlandırılmaz ise alanı tümüyle daraltır. Hele yanına bir de kurutma makinesi ilave edildiğinde alanı boğar. Bundan dolayı, küçük banyo dekorasyonu fikirleri arasında çamaşır ve kurutma makinesine yer bulmak da vardır. Bu makineler, banyo tezgahının altına sabitlendiğinde, işlevselliğini kaybetmeyecektir. Bununla beraber, adeta tezgahın altına saklanmış olması sebebiyle banyonun net alanının artmasına imkan verecektir.

küçük banyo dekorasyonu fikirleri
küçük banyo dekorasyonu fikirleri

Küçük Banyolar İçin Kullanışlı Set

Küçük banyolar için kullanışlı set seçmek son derece önemlidir. Modern ve minimanislt banyo setleri, küçük banyo dekorasyon modelleri arasında son dokuşlar olarak öne çıkan seçimlerdir. Banyonun genişlemesine paralel olarak aynı zamanda, banyoya şıklık katan banyo setleri hem şık hem de fonksiyoneldir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here