Ev dekorasyonunda küçük alanları etkileyici ve şık biçimde deke etmek oldukça zordur. Günümüzde evlerin metrekareleri ne yazık ki küçüldü. Bu da dekore edilecek alanı etkili bir şekilde dekore etmeyi öğretti bize. Evlerimizde küçük metrekareli alanların başında ise banyo gelmektedir. Biz de bugün küçük banyolar için dekorasyon fikirleri paylaşacağız.

Bu bağlamda küçük banyolar için duşakabin nasıl olmalıdır?

Küçük banyolar için küvet nasıl seçilmelidir?

Küçük banyo lavabo dolabı nasıl olmalıdır? Gibi soruların cevaplarını bulacağız.

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük banyo için dekorasyon fikirleri son derece önem arz etmektedir. Zira kısıtlı bir alanı şık, göz alıcı ve modern bir şekilde dekore etmek hiç de kolay değildir. Gelin şimdi birlikte bu zor işin üstesinden gelerek etkileyici banyo dekorasyonu yapalım.

2019 banyo dekorasyon modelleri ürünleri bu bağlamda çok tatminkar ürün koleksiyonlarını hazırladıklarını görüyoruz.  Küçük banyo modelleri bu ürünlerle oldukça şık bir şekilde dekore edilebilir.

küçük banyo dekorasyon fikirleri

küçük banyo dekorasyon fikirleri

Küçük banyo nasıl dekore edilmelidir? Küçük banyo dekorasyonu için kullanılacak eşyaların tamamı işlevsel olmalıdır. Öyle ki; aynadan, dolaba kadar bütün dekorasyon ögeleri fonksiyonel modellerden seçilmelidir.

Peki bu nasıl olacak?

Küçük banyo için ayna seçiyorsanız büyük boyutlarda ayna seçebilirsiniz. Bu banyonuza derinlik kazandıracaktır. Veya dolaplı ayna kullanmalısınız. Böylece ekstra bir dolap için yer arayışına girmemiş olacaksınız.

Küçük banyolar için duvar kağıdı 3 boyutlu modellerden seçilmelidir. Böylece banyo daha geniş ve modern bir görünüm kazanır. Burada duvar kağıdının su geçirmeyen özelliklere sahip olup olmadığı mutlaka sorgulanmalıdır.

Küçük banyo için dolap hayati önem taşımaktadır. Zira depolama alanı ortamın daha ferah ve şık görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle banyo dolabı kapı üstü de dahil hemen hemen her yere konumlandırılabilir. Ancak ille de duvara monte dolap kullanmak zorunda değilsiniz. Banyoda yerini değiştirebileceğiniz zarif ve şık banyo dolabı modelleri de kullanabilirsiniz.

banyo fayans modelleri

Banyo Fayans Modelleri 2019-2020 İncelemesi

Banyo dekorasyonu denilince ilk akla gelen ve ilk araştırılan fayans modelleridir Zira banyo fayans modelleri banyo dekorasyonunu en şık gösteren unsurların başında gelmektedir…

Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri arasında en önemli yeri lavabolar almaktadır. Küçük banyolar için lavabo seçilirken altı dolaplı modeller seçilebileceği gibi, alt kısmı boru gibi olan modeller de seçilebilir. Buna banyonun ve depolama alanını ve ebatını görerek karar vermelisiniz.

Küçük banyo için depolama alanı her zaman dolaplarla olmayabilir. Banyonuz dolap için müsait değilse dekoratif raf da kullanabilirsiniz.

Küçük Banyo Tasarımları Detayları

Küçük banyo için duşakabin hayati önem taşır. Bu banyolarda en kullanışlı duşakabin modeli köşe cam duşakabin modelidir. Modern bir banyo dekorasyonu için köşe cam duşakabin modeli hem şık duracaktır, hem de banyoya daha fazla kullanım alanı kazandıracaktır. Banyo lavabo yanına konumlandırılan köşe duşakabinin diğer yanına da klozet konumlandırılarak ferah ve modern bir banyo dekorasyonu yapılabilir.

Küçük banyo duşakabin içine ekstra bir sabunluğu alan darlığı yapacağı için önermiyoruz. Bu nedenle duvar nişi daha kullanışlı ve şık olacaktır.

Banyonuz dolap için bile oldukça küçük ise depolama alanı problemini duvar nişleri ile şık ve modern bir şekilde çözebilirsiniz. Niş içi aydınlatma da banyo dekorasyonunu üst seviyelere taşıyacaktır.

2019-2020 banyo trendleri, renkleri ve modelleri

Küçük banyo için küvet kullanımı da oldukça popülerdir. Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri arasında olan küçük banyo küvetleri, günümüzde oldukça şık tasarımlar sunmaktadır. Köşe kısmına üçgen küvet konumlandırabileceğiniz gibi, klasik dikdörtgen küvet de konumlandırabilirsiniz. Küçük banyolarda renkli küvet modelleri yerine açık renk küvet modeli tercih etmelisiniz.

Küçük banyo için aydınlatma da önemlidir. Aydınlatma sadece tavan aydınlatma olmamalıdır. Özellikle koyu renk dolap tercih ediyorsanız mutlaka dolap içi ve dolap üzeri led aydınlatma kullanmalısınız.

FOTO GALERİ / Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri 2020

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here