Banyo Lavabo Fiyatları
Banyo Lavabo Fiyatları

Evinizin önemli yapılarından biri olan lavaboların seçimi oldukça önemlidir. Hem görüntü biçimi hem de lavabonun yapımında kullanılan malzeme yanı sıra çocuğunuz için ayarlanabilir seçenekler de dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Lavabo modellerini incelendiğinde karşınıza pek çok model çıkabilmektedir. Önemli olan, hem evinizin dekoruna uygun lavaboyu seçmek hem de kullanım açısından pratik seçeneklere göz atmak olmalıdır. Bu yazımız özellikle küçük banyoya sahip siz değerli okuyucularımıza perspektif sağlayamaya yardımcı olabilmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda öncelikle banyo lavabo fiyatları düzeyini araştırarak bir bütçe oluşturabilirsiniz. Ardından lavabo seçiminiz için aşağıdaki özelliklere dayanarak karar vermeniz doğru bir tercih açısından dikkate değerdir.

Lavabo Modelleri
Lavabo Modelleri

Lavabo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ebat
  • Renk
  • Tarz
  • Genişlik
  • Derinlik
  • Yükseklik
  • Şekil

Bu özellikler arasından tüm seçenekleri belirledikten sonra aradığınız modelin hangisinin ihtiyaçlarınızı karşıladığı ortaya çıkmış olacaktır. Zira yalnızca modele göre karar vermek yanlış tercihlere yol açabilecektir.

Küçük Banyolar İçin Pratik Öneriler

Küçük banyosu olanlardansanız; ebadı küçük lavabo seçeneklerine yönelirseniz derinlik ve genişlik özellikleri olan modellerle şık bir görüntü elde edebilirsiniz. İnceleyebileceğiniz modeller arasında çanak lavabo, standart lavabo, köşe lavaboları ve ayaklı lavabolar olmakla birlikte evinizin konseptine uygun olacak şekilde tezgah altı ve tezgah üstü modelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca küçük banyonuzu yeniden dizayn edecekseniz lavabonun konumunu değiştirerek farklı modelleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz bir modelle banyonuza derinlik katabileceğinizi de unutmayınız. Banyonuz küçük olduğu için yapacağınız değişimlerde detaylara önem vererek; örneğin 6’lı banyo seti kullanarak genişlik illüzyonu yaratabilirsiniz.

EWs 6 lı Banyo Seti
EWs 6 lı Banyo Seti

Ayrıca seçeceğiniz lavabonun malzemesine göre temizlik biçimi de değişmektedir. Bu sebeple sizin için en uygun olacak kullanım biçimi için de ön araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Küçük Banyolar İçin Alternatif Seçenekler

Son zamanlarda dikkat çeken modellerden biri de ahşap lavabolardır. Ancak iyi bir malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu modellerdeki lavabolar için tik ağacı, dayanıklılığı sebebiyle ilk olarak önerilen malzeme olarak karşınıza çıkacaktır. Bu modelle de banyonuza otantik bir hava katarak küçük bir banyo olmasını hem kendinize hem de misafirlerinize unutturabilirsiniz. Böylece banyonuz göz alıcı yanıyla dikkat çeker.

Eğer tarzınız natüralist ise country etkilerle tasarlanmış modellere bakmanız bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Ayaklı Lavabolar
Ayaklı Lavabolar

Bir diğer alternatif biçimi olarak minimalist lavabo seçeneklerini tercih edip daha büyük objelerle can alıcı şıklık yakalayabilirsiniz.

Ayaklı lavabo modelleri klasikleşmiş modeller arasında yer almaktadır. Ayrıca bu modellerde su tesisatı kolaylıkla monte edilebilmektedir. Pek çok pratik faydası sebebiyle ayaklı lavabo fiyatları incelenmesini tavsiye edeceğimiz modeller arasında yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here