Küçük meskenlerde kişiyi düşündüren kanılardan biride ‘Neyi nereye koyacağım’ fikridir. Lakin plan ve üslubunuzu göz önünde bulundurarak küçük bir konutta mükemmeller yaratmak mümkündür. Lakin çalışma alanları çoklukla meskenin farklı bir odasına yapılsada bu durum ne yazık ki küçük konutlarda mümkün olmamaktadır.

Günümüz teknolojisinin yaygınlaşmasıyla ”home office” kavramı hayatımıza girdi. Böylece konutta bulunduğunuz vakitlerde konutunuzun bir köşesine çalışma alanı nasıl oluşturabilirsiniz daima birlikte bakalım…

İŞTE EN TESİRLİ DEKORASYON FİKİRLERİ

Birinci olarak yapmanız gereken birinci şey konutunuzun her köşesini keşfetmek olmalıdır. Tahminen konutunuzda dikkat etmediğiniz bir köşede ufak bir boşluk yahut iki sütun ortası boşluk bulabilirsiniz.

Küçük bir konutta çalışma alanı oluşturmak için salonunuzun bir köşesine ince küçük bir masa ekleyerek çalışma alanınızı kişiselleştirebilirsiniz. Çalışma alanınızdaki duvara duvar kağıtları yahut çerçeveler ekleyerek tasarlayabilirsiniz.

Çalışma alanınızda eğerki daha marjinal bir ortam yaratmak isterseniz çalışma alanı oluşturduğunuz köşeye kara tahta boyası uygulayabilirsiniz. Böylece çalışırken notlarınızı tebeşirle duvara not alabilirsiniz. Böylece bu kurgu konutunuza farklı bir hava katmış olacaktır.

Eğerki çalışma alanızı meskenin öteki odalarıyla paylaşıyorsanız o odanın fonksiyonunu birebir vakitte kısıtlamamalısınız. Bunu gömme dolap yahut kitaplık ile yapabilirsiniz. Çalışmanız bittiğinde böylece çalışma alanınızı gizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here