Küçük Kare Oturma Odası Dekorasyonu
Küçük Kare Oturma Odası Dekorasyonu

Evimizin en rahat köşesi ve belki de en çok vakit geçirdiğimiz yerlerindendir oturma odaları. Misafirlerimizi ağırladığımız, TV karşısında uyuya kaldığımız belki de en koyu sohbetleri ettiğimiz yerdir. Fakat ne yazık ki, pek çoğumuz küçük evlerde yaşıyoruz. Kare oturma odası modelleri diye aramalar yapmamız boşuna değil. Çünkü kare oturma odası dekore etmek diğerlerine göre biraz daha zordur. Bunun için birkaç tüyoya ihtiyaç duyabilirsiniz. İşte size, ihtiyacınız olan birkaç tüyo.

Kare Oturma Odası Modelleri
Kare Oturma Odası Modelleri

Televizyon Meraklıları İçin Oturma Odası Dekorasyonu

Eğer oturma odasında, vaktinizin çoğunu televizyon izleyerek geçiriyorsanız, televizyonunuzu camın önüne koymanız mantıklı olacaktır. Bu sayede ışık televizyonun arkasında kalacak ve siz de yansıma olmadan rahatça televizyon seyredebileceksiniz. Geriye kalan işlemler oldukça basittir. Zaten kare şeklinde olan oturma odanızı bir L koltukla ya da U şeklinde bir kare oturma takımı ile dekore edebilirsiniz. Burada önemli olan oturma odanızda ne yaparak vakit geçirdiğinizdir. Önemli olan ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir yaşam alanı yaratmaktır.

Kare Oturma Takımı
Kare Oturma Takımı

Ada Şeklinde Tasarımdan Vazgeçmeyin

Küçük kare oturma odası modelleri yaratmanın en önemli koşulu orta alanda hareket serbestliği yaratmaktır. Bunu yapmanızı sağlayacak tasarım ise şüphesiz ada tasarımdır. Yani eşyaları duvar hizasında yerleştirerek orta alanı boş bırakmak…

Unutmayın, zaten kare ve küçük oturma odanızda en değerli şey, hareket edebileceğiniz alandır. Ayrıca hareketinizi kısıtlamayacak bir orta sehpayla oturma odanızın işlevini de arttırabilir, misafirlerinize şık çay setinizle ikramlarda bulunabilirsiniz.

EWs Butterfly Porselen 20 Parça Çay Seti
EWs Butterfly Porselen 20 Parça Çay Seti

Boş Alanları Değerlendirin

Köşelerdeki boş alanları zigon sehpalarla değerlendirebilirsiniz. Bu sayede mum, küllük gibi dekoratif ürünlerinizi kullanmak için ideal alanlar yaratmış olursunuz. Ayrıca fincanlar veya bardaklarınız için de bir destek oluşturmuş olursunuz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta fazla aksesuar kullanmamak olacaktır. Unutmayın, odalar önce işlevsel sonra estetiktir. Bu estetiği sağlamanın pek çok yolu var. En garanti yolsa sade ve şık alanlar yaratmaktır.

Açık Renk Perdelerden Faydalanın

Oturma odanız küçükse, alanı boğmamakta fayda var demektir. Bunun için koyu renkler kullanmaktan kaçınmalısınız. Açık renk perde kullanmanın artısı, odanıza daha fazla ışığın girmesi olacaktır. Böylece daha ferah alanlar elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here