Küçük Oturma Odaları Nasıl Tasarlanmalı?
Küçük Oturma Odaları Nasıl Tasarlanmalı?

Küçük oturma odaları modelleri ve bu konudaki minimal tasarımlar oldukça ilgi çekmektedir. İnsanlar, evlerinde en fazla oturma odalarında vakit geçirirler. Bununla beraber, eğer oturma odası fiziksel bakımdan küçükse, insanlar rahat edemez. Bu sebeple, küçük oturma odaları için dekorasyon fikirleri, çokça merak edilen bir konudur.

Küçük Oturma Odaları Modelleri
Küçük Oturma Odaları Modelleri

Küçük Oturma Odaları İçin Fikirler

Küçük oturma odaları için fikirler, bazen basit bazen de profesyonel bir göze ihtiyaç duyan fikirlerdir.

Küçük Oturma Odalarında Sadelik Tercih Edilmeli

Küçük oturma odalarında sadelik tercih edilmelidir. Fazla kalabalık bir oda, mekanı olduğundan daha fazla küçültecektir.

Küçük Oturma Odalarında Koltuklar

Küçük oturma odalarında koltuklar, ihtiyaca yanıt verecek düzeyde olmalıdır. Evdeki alanı daraltacak tarzda büyük ve hacimli koltuklar tercih edilmemelidir. Şık ve modern görünen fakat küçük koltuklar tercih edilmelidir.

Küçük Oturma Odalarında Renk Seçimi

Küçük odalardaki renk seçimi, odanın atmosferini tayin eder. Bu ise, odanın havadar ya da kapalı, kasvetli bir ortam olmasına sebep olur. Küçük bir oturma odasında, genel kurala uygun olarak, renklerin birbirine uyumu kesin olarak gözetilmelidir. Bir odada, 6 renkten fazlası kullanılmamalıdır. Rengarenk bir oda, boğucu bir ortama dönüşür ve mekanın küçük olması iyice belirginleşir. Bununla birlikte, küçük oturma odalarında, nispeten açık renklerin kullanılması, ortama bir ferahlık kazandırır. Bu ise, küçük olan odanın daha kullanışlı olmasını sağlar.

Küçük Oturma Odalarında Renk Seçimi
Küçük Oturma Odalarında Renk Seçimi Açık Tonlarda Olmalıdır.

Küçük Oturma Odalarında Aksesuar

Küçük oturma odalarında aksesuar kullanımı son derece risklidir. Bu sebeple, küçük oturma odaları modelleri insanları kullanacakları aksesuarlar konusunda uyarmaktadır. Küçük bir oturma odasında, havaleli aksesuarlar yerine minimalist ve şık tasarımlar tercih edilmelidir.

Oturma Odaları İçin Dolap Modelleri
Oturma Odaları İçin Dolap Modelleri Fonksiyonel Olmalıdır.

Oturma Odaları İçin Dolap Modelleri

Küçük oturma odaları için dolap modelleri dekorasyonda önemli bit yer tutar. Bu sebeple, küçük bir odanın çok daha kullanışlı olmasını sağlamak için dolap seçimi son derece önem taşımaktadır. Büyük ve gösterişli dolaplar yerine, fonksiyonel ve dekoratif dolaplar tercih edilmelidir. Duvara sabit bir dolap ya da çok çekmeceli bir dolap, küçük oturma odaları için hayat kurtaracak cinsten ürünlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here