Küçük Oturma Odası Nasıl Döşenir?
Küçük Oturma Odası Nasıl Döşenir?

Küçük sayılan oturma odalarının döşenmesinde ev sahipleri sürekli sıkıntı çekmektedir. Çünkü evlerinin en iyi şekilde dizayn edilmesini isterken, oturma odası takımı konusunda gerekli parçalardan olmak istemezler. Gerekli alanı sağlamak için geliştirilen teknolojilerin kullanılması sayesinde, küçük evlerde de artık insanların her ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Küçük Evlerde Eşya Seçimi

Küçük evlerde yaşayanlar ya da taşınacaklar, mutlaka kendilerini yansıtan ürünler seçmekten kaçınmamalıdır. Kendi sevdikleri renkleri ve mobilya tiplerini seçerek bunlar üzerinde hangi değişiklikler yapabileceklerini küçük oturma odası modelleri inceleyerek düşünebilirler. Portatif ve katlanabilir masalar, masaların altına girerek yok olabilen taburelerle, salonlarda ekstra alanlar kişilere sağlanabilir. Mobilyaların seçiminde genellikle açık renklere gidilmesi tavsiye edilir.

Küçük Oturma Odası Modelleri
Küçük Oturma Odası Modelleri

Oturma Odası Takım Mı Alınmalı?

Eğer gerçekten nispeten daha küçük bir boyuta sahip bir salon varsa karşınızda, mutlaka oturma odası takımı satın alırken, bütün parçaları almanıza gerek yoktur. Gerekli olan parçaları seçerek geri kalanını bırakabilirsiniz. Örneği seçtiğiniz takım içerisinde çok büyük bir sehpa var ve bu sehpa sizin evinizdeki alanı ciddi anlamda kısıtlayacaksa, onun yerine çok daha küçük fakat kullanışlı sehpalar tercih edebilirsiniz.

Oturma Odası Takımı
Oturma Odası Takımı

Küçük Salonlarda Avize Seçimi Nasıl Olmalı?

Avizelerin seçilmesinde, eşyaların renkleri dikkate alınmalıdır. Özellikle açık renkli eşyaların kullanıldığı evlerde ve salonlarda, avize modelleri açık renkli olarak tercih edilebilir. Ortama tamamen uyum sağlaması hatta görünmemesi bile bu şekilde sağlanabilir.

Halı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma odası modelleri arasında dikkatli bakıldığında, halıların genellikle çok hantal ve büyük olmadığı dikkat çekmektedir. Birden fazla ufak halı, salonun bütünlüğünü bozar ve alanı olduğundan daha karmaşık gösterebilir. Bu yüzden tek renk ve ortama uyan bir halıyı, tek parça olarak salonda kullanmak her zaman daha avantajlıdır. Temizliği de böylelikle kolaylaştırılabilir.

Oturma Odası Modelleri
Oturma Odası Modellerinde Halı Seçimi

Küçük Oturma Odalarında Çiçek ve Aksesuar

Çiçeklerin kullanılması, eğer yeterli yer varsa büyük yapraklı birkaç bitki kullanılarak sağlanabilir. Eğer yeterli yer yoksa, mutlaka küçük saksılarda satılan çiçeklerden satın alınarak yerleştirilmesi gerekir. Aksesuarlarda büyük modellerden ziyade küçük modellere gidilmelidir. Hareket imkanını kısıtlayan ürünler satın alınmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here