Küçük Salonlar için Aksesuar Önerileri
Küçük Salonlar için Aksesuar Önerileri

Salonlar; misafirlerimizi ağırladığımız, evde en çok vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarıdır. Genellikle geniş ve ferah olması tercih edilir. Ama her evin salonu büyük değildir. Küçük salonlarda biraz hareketle yaşam alanınızı ferahlatabilirsiniz. Sizler için salon aksesuar önerileri bu yazımızda.

Ufak dokunuşlar, doğru aksesuarlar ile evinizin görünümünü baştan aşağı değiştirin! Nasıl yapalım diyorsanız, küçük salonlar için aksesuar modellerini anlattığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

  1. Küçük Bir İllüzyon: Aynaların Büyüsü

Küçük salonların kurtarıcı aksesuarı aynalardır. Salonunuzda en az eşyayı konumlandırdığınız, pencere veya kapı ile kesilmeyen duvarı düşünün. Bu duvara tabandan tavana bir ayna yerleştirmeniz salonunuzun havasını tamamen değiştirecek ve geniş bir görünüm verecektir. Duvarınıza yerleştireceğiniz ayna kesmeli, kare kare veya baklava desenli olabilir. Seçim sizin!

küçük salonlar için aksesuar modelleri
küçük salonlar için aksesuar modelleri
  1. Olmazsa Olmaz: Mumluklar

Her salonda bulunan mumluklardan salonunuz küçük diye vazgeçmeyin. Ancak tek tek alıp yerleştirmektense çoklu bir mumluk/şamdan kullanmanız daha düzenli bir görünüm sağlayacaktır.

Küçük salonlarda mümkün olduğunca dağınık bir tasarım uygulamaktan kaçınmalısınız. Ne kadar bir arada toplu aksesuar kullanırsanız, o kadar ferah ortamlar yakalarsınız.

  1. Gözden Kaçan Detay: Avizeler

Salonları dekore ederken avizeler genellikle şıklık, uyum ve aydınlatma kalitesine göre seçilir. Ancak avizelerin de salonunuzu olduğundan daha ferah veya daha basık gösterme yeteneği olduğunu bilmelisiniz.

Alçak tavanlı küçük bir salonunuz varsa sarkıt avize kullanmak salonunuzu olduğundan küçük ve basık gösterecektir. Tavana yakın ve uzun olarak konumlandırabileceğiniz avize modelleri sizin için daha kullanışlı olabilir.

salon aksesuar önerileri
salon aksesuar önerileri
  1. Duvarların Süsü: Tablolar

Salonum küçük ama tablo kullanmak istiyorum diyorsanız, doğru seçimlerle içiniz rahat bir şekilde kullanabileceğinizi söyleyelim. Dikkat etmeniz gereken konu; salon renklerinizle, özellikle duvar renginizle bütünleşebilen, duvarı aniden kesmeyen tablolar seçmeye özen göstermek.

  1. Aynalara Alternatif: Duvar Kâğıdı

Kabul edelim ki herkes aynalardan hoşlanmaz. Salonumu genişletecek başka aksesuar yok mu derseniz, duvar kağıtlarını önerebiliriz. 3 boyutlu, desenli ve salonunuza derinlik katacak bir model ile ‘bitmeyen duvar’ algısı oluşturabilirsiniz. Bunun için; mesela ağaçlar arasında kaybolan bir orman yolunu konu alan duvar kâğıdını, salon duvarınıza boydan boya uygulayıp, manzarayı kesmeyecek şekilde mobilyalarınızı konumlandırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here