Ahşabın samimi sıcak tarzını en doğal şekilde dışa vuran Rustik tarzı artık daha modern ve yenilikçi detaylar ile karşımıza çıkıyor. Rahat, estetik aynı zamanda doğal bir tarza sahip olan modern rustik mutfak dekorasyonu ile ilgili tüm detaylar, bu yenilikçi akımın öne çıkan özelliklerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Rustik Mutfak Modelleri

Modern rustik nedir öncelikle bu stili çok kısa şekilde özetlemek istersek bir yaşam alanında tercih edilen renk, doku, mobilya ve aksesuar seçimlerinde  hem endüstriyel, hemde country esintilerinin modern biçimde yansıması olarak özetleyebiliriz. Modern rustik mutfak örnekleri ilk bakışta rustik tarzın temellerini barındırırken aynı zamanda mekanda endüstriyel bir şıklığın vurgusunu yoğun şekilde hissedebiliyoruz.

Modern Rustik Mutfak Dekorasyonu

rustik mutfak dekorasyonu

Bildiğiniz gibi rustik mutfak dekorasyonu sıcak ve samimi bir tarza sahiptir ve doğallık her zaman ön planda tutulmuştur. Ahşabın el değmemiş sıcak stili rustik mutfakların samimi ve çekiciliğinde rol oynayan en önemli undur, modern rustik mutfak dekorasyonu tıpkı klasik rustik stillerinde olduğu gibi bu sadeliği ve sıcaklığı rahatça yansıtabiliyor. Her ne kadar modern rustik mutfak modelleri, endüstriyel loft tasarımlara benzetilse de aslında birbirinden tamamen bağımsız detaylar içermektedirler. Endüstriyel- loft tasarımlarda daha çok geniş ve büyük alanlar ve metalik, endüstriyel detaylar öne çıkarken rustik mutfaklarda daha çok ahşabın sıcaklığı göz önündedir.

Modern Rustik Mutfak Dekorasyonu 

Son dönemlerde dekorasyonda bir doğaya dönüş özlemi vurgulanıyor, bir çok farklı iç mekan dekorasyon tarzında doğallık artık baş rolde. Country tarzı dekorasyonların günümüzde bu kadar popüler olmasının da nedeni doğal, sıcak ve sade bir stile sahip olmasıdır. Rustik ile country tarzlarını birbirinden ayıran büyük unsurlar yok, her iki tarzda ortaya çıkan belirgin özellikler doğal ahşabın yarattığı sıcak ve samimi atmosfer ve doğal renklerin mekana kattığı zariflik olarak özetleyebiliriz.

Modern Rustik Mutfak Dekorasyonu

modern rustik tarzı mutfak dekorasyonu

Peki modern rustik mutfakların öne çıkan özellikleri nelerdir ve bu tarz bir mutfağa sahip olmak için ne gibi düzenlemeler yapılabilir bu başlıkları detayları ile ele alalım. Hayalinizde estetik, sıcak ve her şeyden önce samimi bir mutfak dekorasyonu varsa modern rustik mutfak dekorasyonu kesinlikle tarzınıza uygun bir seçim olacaktır.

Rustik mutfakların belirgin özellikleri 

Mutfak dolapları, tezgahlar hatta tavanlar ahşap malzemedir, tıpkı country tarzında olduğu gibi eskitme ahşap tasarımlar rustik mutfaklarda öne çıkabiliyor. Özellikle mutfak dolapları konusunda masif tasarımlar seçerek bu tarzın sıcak ve samimi etkilerini mutfağınıza başarılı şekilde uygulayabilirsiniz.

Ahşap Kasalar İle Dekorasyon Fikirleri 2019

Modern rustik mutfak dekorasyonunda geniş yer tutan depolama sistemlerinde açık rafların ve klasik büfelerin olmazsa olmaz parçaları olduğunu söyleyebiliriz. Önceki yazımızda yer verdiğimiz ahşap terek modelleri size bu konuda ilham verebilir.

Modern Rustik Mutfak Dekorasyonu

endustriyel modern rustik hepsi bir arada

Duvar renkleri ve tercih edilecek aksesuarlar modern bir rustik mutfak için oldukça önemli, tarzın en belirgin özelliği olan doğallığı vurgulamak için duvarda eskitme taş kapmalar tercih edilebilir. Yada daha basit şekilde yapmak istiyorsanız eskitme taş desenli duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Taş panellerin yanı sıra modern iskandinav evlerinde sıkça karşımıza çıkan metro fayanslar mutfağı biraz hareketlendirebilir.

Yok Artık Dedirtecek Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Modern rustik mutfak için endüstriyel dokunuşlar önemli bir detay, metal detayları ister mutfak gereçlerinde, ister yüzeyde isterseniz ayak detayları olarak ortaya çıkabilirsiniz. Ahşap ile metal birleşiminden ortaya çıkan çekiciliğe hayran kalabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Modern Rustik Mutfak Dekorasyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here