Modern salon modelleri
Modern salon modelleri

Günümüzde modern salon dekorasyonu hızla popülerliğini arttırmakta ve tercih alanı genişlemektedir. Odan boyutlarına uygun olarak çıkarılan modern salon modelleri, evini yenilemek isteyen ya da yeni eve kuran kişilerin gözdesi olmuş durumda. Vintage ve klasik modellerin yanında hala ününü koruyan modern tarzlar, zengin ürün seçenekleri ile de tercih sebepleri arasına giriyor. Hem şıklığı hem de konforu bir arada bulacağınız modern salonlar nasıl dekore edilir, düzenlemede nelere dikkat edilmelidir, gelin beraber bakalım.

Modern salonlar
Modern salonlar

Mobilya ve Duvar Rengi Uyumuna Dikkat Edin

Günün en fazla anını geçirdiğimiz salonlarda, dekorasyon büyük önem taşımaktadır. Modern salon dekorasyonu oluşturmak ise birkaç adımla mümkün olabilir. Bu adımlardan en kolayı ve önemlisi mobilya ve duvar renginin uyumunu sağlamaktır. Zıt ya da yakın renkler tercih edilecek göz alıcı bir salon dekore edilebilir. Odanın duvarlarında sade renkler kullanırken koltuk rengi seçiminizi hareketli renklerden yana kullanabilirsiniz.

Modern salon dekorasyonu
Modern salon dekorasyonu

Salonun Boyutlarını Göz Önünde Bulundurun

Modern salon modelleri araştırırken ilk olarak, sahip olduğunuz odanın boyutlarını, şeklini ve konumunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Geniş bir salon için kullanılacak mobilya modelleri ile küçük salonlarda tercih edilmesi gereken modelleri farklıdır. Bunun yanında açık mutfaklı salonlarda da farklı bir yol izlenebilir. L koltuk modelleri her salona uyum sağlamayabilir ve dar odalarda kullanıldığı durumlarda konforsuz alanlar oluşturabilir. Bunun yerine klasik model bir kanepe takımı daha iyi olacaktır.

Yumuşak ve Sert Renkleri Harmanlayın

Zıt renkler çoğu zaman harika sonuçlar doğurur. Modern salonlar için de zıtlığın büyüsünden faydalanabilirsiniz. Bunun yanında soft ve açık tonların çeşitliliğini kullanabilir, sade ve şık alanlar yaratabilirsiniz. Ayrıca siyahın asilliğini de ön plana çıkararak salonlarda modernliği canlandırma şansınız var. Renkleri kullandığınız alanlar ve yoğunluklar kararında olduğu sürece modern salon dekore etmede sınırsız kullanıma sahipsiniz.

Aksesuarlarda Sade ve Şık Tercihler Yapın

Salonunuz süsleyen büfe üzerine yerleştireceğiniz şık şamdanlar ya da mumluklarla, odayı bambaşka bir havaya sokabilirsiniz.

EWs akrilik mor tekli avize
EWs akrilik mor tekli avize

Bunun yanında odanıza uyumlu vazolar, https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-mor-tekli-avize adresinden bulabileceğiniz sade avize modelleri, renkli tablolar ve süs eşyaları da modern bir salon için tercih edilebilir aksesuarlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here