Mutfak, günün kıymetli bir kısmını geçirdiğimiz bir alan. Mutfakta yapılan küçük, kolay değişiklikler burada daha düzgün vakit geçirmenizi sağlayacak, sizi daha düzgün bir ruh haline sokacak. Düzgün temizlenmiş, yenilenmiş bir yer, bitkilere yer açılmış bir mutfak, onu tekrar sevmenize yardımcı olacak. İşte mutfağınıza aşık olmanızı sağlayacak öneriler!

Bitkilerinizi temizleyin 

Bitki bakımı her vakit rahatlatıcıdır. Çiçek ve bitkilere bir odada yer vermek, odayı hayat dolu bir hale sokar. Bir dakikanızı ayırarak bitkilerinizin yapraklarını silin, su düzeylerini denetim edin ve solmuş yahut meyyit olan kısımlarından kurtulun!

Mobilyalarınızın yerini değiştirin

Konutunuzdaki rastgele bir sandalyeyi hareket ettirmek ya da birtakım sanat yapıtlarının yerini değiştirmek, rahatlamak için çok değerlidir. Yapacağınız küçük ince düzenlemeler bile, kendinizi daha canlı ve memnun hissetmenizi sağlayacak.

Yer paklığı

Mermer ya da parke olsun, hiçbir şey yerin tertemiz olduğu bir meskenin mutluluğunun verdiği hissi veremez. Bu noktada parkeniz varsa yenileyebilir, konutunuzun bu yesyeni görünümünün tadını çıkarabilirsiniz.

Çekmeceleri düzenleyin 

Değersiz olduğunu düşündüğünüz şeyleri koyduğunuz bir çekmeceyi dahi düzenlemekten çekinmeyin. Çekmecenizdeki her şeyi sıralayın, artık istemediğiniz her şeyden kurtulun ve hepsini düzgünce yerleştirin!

Daha fazla yeşilliğe yer açın

Bir vazo yahut kavanozun içerisine çok sevdiğiniz bir çiçeği ekleyerek başlayın. Onları masanıza, komodininize yahut mutfak masanıza yerleştirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here