Mutfak aydınlatması önerileri
Mutfak aydınlatması önerileri

Mutfak aydınlatması için pek çok seçenek ve fikir bulabilirsiniz. Ancak aydınlatma ürünlerini satın almadan önce mutfağınızı iyi tanımanız ve ihtiyacınız olanın ne olduğunu anlamanız gerekir. Mutfağın şekli ve boyutları bu anlamda, dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir. Bunun yanında yoğun olarak kullandığınız tezgah, yemek masası gibi bölümlerde iyi aydınlatılmalıdır.

Mutfak aydınlatması için
Mutfak aydınlatması için

Evinizde en fazla vakit geçirdiğiniz alanlardan biri olan mutfakta kullanılacak aydınlatma sistemleri ile farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Gerekli düzenlemeler ve yenilemeleri yapmadan önce mutfak aydınlatması önerileri ve fiyatları hakkında bilgi toplamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Sonrasında zevkinize ve ihtiyacınıza uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. İşte bizim sizler için sunduğumuz birkaç aydınlatma önerisi:

Işık Rengini Doğru Kullanın

Mutfak aydınlatması için tercih edilmesi gereken ışık, sarı tercih edilmelidir. Böylece uzun süre zaman harcadığınız ortam daha az yorulur ve enerjinizi yüksek tutabilirsiniz. Üstelik sarı ışığın iştah açıcı özelliği olduğu da rivayet edilir. Bunun yanında mutfağınızın konumu ve kullanılan duvar, dolap renklerinin tonu sarı ışıkla uyum sağlamayabilir. Böyle durumlarda farklı renkleri deneyebilir, kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Mutfağın Tarzına Uyum Sağlayın

Mutfak tasarımlarında aydınlatma, genel olarak son aşamada planlanır ve uygulanır. Tasarımın son haline göre bir aydınlatma sistemi düzenlenir. Bu nedenle mutfağın sahip olduğu tarzı en iyi yansıtan aydınlatma seçenekleri kullanılmalıdır. Mutfak aydınlatması önerileri ve fiyatları hakkında araştırma yaparken mutfağınızın genel görünümü ve yapısını da göz önünde bulundurmalısınız.

Mutfak aydınlatması önerileri ve fiyatları
Mutfak aydınlatması önerileri ve fiyatları

Avizelerde Farklı Tarzlar Deneyin

Mutfak avizelerinde sıradanlığı kırın ve farklı modeller araştırın. Işığın iyi yayan ama aynı zamanda gösterişli olan avizeler, sade mutfaklarda göz alıcı görünecektir. Bunun yanında renkli bir mutfak dizaynını soft tonlarda bir avize ile süsleyebilirsiniz. Yerden yükselen lambaderler de oldukça şık görünecektir. Ancak bu seçimi yaparken mutfağınızdaki alanı daraltmadığınıza emin olun. https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-seffaf-tekli-avize adresinden avize modelleri ürünlerini inceleyebilirsiniz.

EWs Akrilik Şeffaf Tekli Avize
EWs Akrilik Şeffaf Tekli Avize

Dolap Altı Aydınlatmaları Keşfedin

Mutfakta kullanılacak aydınlatma sistemleri için ilk kurallardan biri iyi bir ışık dengesi kurmasıdır. Bazı alanlar çok aydınlık bazı alanlar loş kullanılabilir. Dolap altlarına monte edilen ışıklandırmalar ile tezgahları aydınlık kılabilirsiniz. Bu tip lambalar kullanışlı olduğu kadar hoş bir görüntü de sunacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here