Mutfak Dolabı Modelleri ve Renkleri
Mutfak Dolabı Modelleri ve Renkleri Nasıl Seçilir?

Mutfak dolabı tasarımları konusunda pek çok seçenek mevcuttur. Dizaynının yanı sıra kullanışlı tercihler yapmak oldukça önemlidir. Mutfak işlevselliğin ve pratikliğin ön planda olduğu bir mekandır. Evin hijyen ve kullanış açısından en çok dikkat edilen noktalarından birisidir.

Mutfak dolabı modelleri arasından sizin için en uygun olanı seçebilmek adına kendinize bazı temel noktalar belirlemelisiniz. Mutfağınızı hangi tema üzerine tasarlayacağınız, ilk karar vereceğiniz kriterlerden biri olmalıdır. Temelde hangi renkleri kullanacağınız, zeminde ve duvarda uyumlu dokular tercih etmeniz oldukça önemli seçimlerdir. Bunların ardından mutfağınız depolama ihtiyacını karşılayan dolap tercihinize sıra gelir. Dolapların pratik kullanışlı olması ve aynı zamanda istediğiniz görüntüyü oluşturması gerekmektedir. Renk seçimi ise mutfağınızdaki genel görüntüyü tamamlayan en büyük unsurdur.

Ahşap Dengesi

Ahşap dokunun verdiği sadelik ile yumuşak renklerin uyumunu mutfağınızda kullanabilirsiniz. Böylece geniş görünümlü bir mutfak meydana getirebilirsiniz. Koyu renk tonlarını tercih ederek de daha ağır ve keskin çizgileri olan bir mutfağınız olabilir.

Mutfak Dolabı Tasarımları
Mutfak Dolabı Tasarımlarında Ahşap Dokunuşlar Ön Plandadır.

Gri ve Beyaz Kombini

Grinin tonları ile beyazın bir arada olduğu dolap kombini ile mutfağınızda dinlendirici bir atmosfer meydana getirebilirsiniz.

Kırmızı ve Beyaz Kombini

Dolapların bir kısmının beyaz, bir kısmının da kırmızı olması mutfağınıza derinlik katacaktır. Alt dolap kapaklarında kullanacağınız beyaz renk ferahlık verirken, üst dolap kapaklarında kullanacağınız kırmızı mutfağınıza cesur bir hava katacaktır. Kırmızının sıcak tonlarını tercih ederek keskin bir ortamdan da uzaklaşabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Modelleri
Mutfak Dolabı Modellerinde Kırmızı-Beyaz Dengesi

Gri ve Sarı Kombini

Grinin sarı ile uyumu son zamanlarda çok fazla tercih edilen bir renk dengesi haline gelmiştir. Gri dolap kapaklarının iç kısımlarında tercih edeceğiniz sarının hoş bir tonu ile mutfağınız sakin görüntü yakalamış olacaktır.

Kahverengi Kombini

Kahverenginin tonlarından biri olan vizon rengi ile beyazı bir araya getirdiğiniz takdirde doğal bir görünüm meydana getirebilirsiniz. Kahverenginin sarı ya da turuncu gibi sıcak renkler ile kombini de çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. Mutfak masanız üzerinde, bu renklerle uyumlu dekor olarak kullanacağınız bir sürahi hoş bir hava oluşturacaktır.

Mutfak Dolabı Modeli
Mutfak Dolabı Modelinde Vizon-Beyaz Uyumu

Beyaz ve Bordo

Beyazın mutfakta pek çok renk ile kombini kullanılmaktadır. Çoğu zaman açık renkler ile bir araya getirilerek mutfaklarda tercih edilse de bordo ya da patlıcan moru gibi koyu renklerle de dikkat çekici mutfak dolapları kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here