Mutfak Süsleri İçin Öneriler
Mutfak Süsleri İçin Öneriler

Mutfak, evinizin her odası gibi dizayn edilirken dikkat edilmesi gereken bir yeri. Özellikle duvar renginizin ve mutfak dolaplarınızın renklerinin uyumlu olması hoş bir görüntü için ilk  şartlarımızdandır. Mutfak süsleri, son dönemlerde artan mutfak dekorasyonu kategorisinde birçok varyasyon ile karşımıza çıkıyor. Bizlerde buradan hareketle sizler için mutfak süsleri için öneriler ve fiyatları başlıkları altında naçizane iki liste hazırladık ve takdirinize sunduk. İlk olarak mutfağınızda süs olarak kullanabileceğiniz malzemelerden bahsetmek istiyoruz.

Mutfak Süsleri İçin Tavsiyeler

Duvar Raflar

Son dönemlerde neredeyse moda haline gelen ve çok tercih edilen dekoratif raflar birçok insanın beğenisini almayı başarıyor. Neredeyse istediğiniz her çeşitten bulunan dekoratif raflar mutfağınıza ister alaturka, ister modern isterseniz de country tarzını verebilirsiniz. Elbette bu hususta mutfağınız dizaynı ve duvar renkleriniz çok büyük önem teşkil etmektedir. Mutfak dolaplarınız ve mutfak masasına uygun, sandalyelerle de çirkin bir görüntü oluşturmayacak mutfak rafı seçiminiz hem kullanışlı olacak hem de mutfağınızda özgün tarzınızı yansıtma olanağı sunacaktır. Fazlalık malzemeleri veya süs eşyalarını yerleştirebileceğiniz gibi çok kullandığınız araç gereçlere ulaşmanızı kolaylaştıracak mutfak rafları son dönemlerde kadınlar tarafından şiddetle tavsiye edilmekte.

mutfak süsleri için öneriler ve fiyatları
mutfak süsleri için öneriler ve fiyatları

Tablo ve Yapıştırmalar

Günümüzde mutfağınızda istediğiniz her bölüme isteğinize göre tasarımlar oluşturabiliyoruz. İsteğinize göre davlumbazın ve ocağın bulunduğu bölüme tablo veya çıkartma adı verilen yapıştırmalarla mutfağınıza klas bir görünüm verebilirsiniz. Mutfağınızdaki genel renklerle uyum içinde olacak tablolar veya çıkartmalar ile güzel bir görünüm verebilirsiniz. Ancak çok abartılı olmayan tablo ve çıkartma seçmenizi şiddetle öneririz. Aksi takdirde çirkin bir görüntüye maruz kalmayı kimse istemez değil mi? Klasik görünümlü ve yağlı tablolar bizim tavsiyemizdir.

Mutfak süsleri
Mutfak süsleri

Diğer Aksesuarlar

Mutfakta kullanabileceğiniz aksesuarlar neredeyse sınırsızdır. Kapılarda kullanabileceğiniz süsler, buzdolabı için çıkartmalar, sebze-meyve kutuları, fırın eldivenleri, pasta fanusları, kahvaltılık takımları… Listeyi daha fazla uzatabiliriz ancak hepsini anlatmaya kalkarsan yazımızı bitirmemiz olanaksızdır. Dolap, duvar, halı ve perdenin uyumlu olmasının yanı sıra mutfağınızın dekorasyonunda kullanacağınız aksesuarların bunlar ile uyumlu olması önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here