Oturma Grupları İle İlgili İpuçları
Oturma Grupları İle İlgili İpuçları Nelerdir?

Salonunuzu gösteren, tüm dekoru ve ışıltıyı sağlayan, evinizin baş tacı ve olmazsa olmazınız elbette ki, oturma takımıdır. Evinizin şıklığında büyük payı olan oturma grupları kimi zaman çarpıcı ve modern tasarımlarıyla salonunuzun tüm odasını değiştirir. Bununla birlikte kullanışlılığı ve rahatlığı da oturma grupları modellerini belirlemede önemli bir kıstastır. Sizler için oturma grubu seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları, en şık ve doğru seçimler hakkında tüyoları ve odanızın dekorasyonu hakkında bazı oturma grupları ipuçlarını derledik. İşte oturma grupları ile ilgili ipuçları…

Şıklık ve Konfor

Her ne kadar göze hoş gelen modellerin albenisi daha yüksek olsa da oturma grubunuzun şıklığı kadar rahatlığı da önemli. Ayaklarınızı uzatıp en sevdiğiniz filmi izleyeceğiniz koltuğun bulutların üstündeymişçesine rahat olmasını elbette istersiniz. Bu yüzden oturma grubu seçerken şıklık telaşına kapılıp konforunuzu ihmal etmemenizde fayda var.

Renkli Yastıklar

Eğer oturma grubunuz daha sade tonlardaysa seçeceğiniz renkli yastık kılıflarıyla salonunuzu daha hareketli hale getirebilirsiniz. Rengarenk desenli yastıklı kılıfları oturma grubunuzun şıklığına şıklık katacak, salonunuzda capcanlı bir hava hakim kılacaktır.

Oturma Grupları İpuçları
Oturma Grupları İpuçları Arasında Yer Alan Renkli Yastıklar

Kullanışlı Kumaşlar

Oturma grubunuz evin en sık kullanılan eşyaları olacağından kir ve leke tutmaması çok önemli. Bu yüzden seçtiğiniz kumaşların mikrofiber özellikli olmasına dikkat edin. Böylece lekelenen bölgeleri silerek temizleyebilirsiniz ve oturma grubunuzun uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Oturma Grupları Modelleri
Oturma Grupları Modellerinde Kullanılan Milkofiber Kumaşlar

Küçük Salonlar İçin Köşeli Koltuk

Eğer evinizin salonu küçükse ve büyük bir oturma grubunu sığdıramıyorsanız köşeli takımlar kurtarıcınız olabilir. Birçok ailenin tercih ettiği köşeli oturma grupları; salonunuzda sıcak ve sevimli bir atmosfer yakalamanızı sağlayacak, uzun ve keyifli akşamlarınızın vazgeçilmezi olacaktır.

Renkli Berjerler

Şimdilerde birçok oturma grubunda rastladığımız renkli berjerler yükselen trendler arasında. Berjerlerinizde grubunuzun tam zıttı ve canlı bir renk tercih ederek salonunuzda oldukça şık bir hava oluşturabilirsiniz. Yine berjerlerinizin arasına yerleştireceğiniz ve şık aksesuarlarla süsleyeceğiniz bir fiskos masasıyla salonunuzda keyifli kahve molaları ve sohbetler için şık bir köşe oluşturabilirsiniz.

Oturma Takımı
Oturma Takımı Trendlerinden Renkli Berjerler

Mumluk ve Biblolar

Bazı kişiler tarafından fazlalık olarak görülse de çeşitli mumluk ya da biblolar çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Loş bir ortam istediğinizde abajur ve mumluklarla ortamı istediğiniz seviyeye getirebilir, sizin için önemli olan bibloları ise kolay ulaşılmayan yerlerde dekor olarak kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here