Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de bir evin mobilya değişim hızı ortalama 8 yıl olarak belirleniyor. Bu da satın aldığınız herhangi bir mobilyayı ortalama 8 yıl kullanacağınız anlamına geliyor. Bu nedenle kalitesinden ve sağlamlığından emin olduğunuz bir ürünü seçmeniz gerekiyor. Aldığınız ürün ile ilgili yaşadığınız herhangi bir sorunda karşınızda rahatlıkla muhatap bulabileceğiniz bir markayı tercih ettiğinizde en doğru kararı vermiş oluyorsunuz. Sıradan evleri bile sıcacık yuvaya çeviren oturma grupları için Enza Home mağazaları, ihtiyaç duyduğunuz en şık modelleri ile sizlere hizmet veriyor. Biz de bu yazımızda Enza oturma grupları ve modellerinden bahsedeceğiz.

Enza Home Koltuk Takımları

enza home koltuk takımı modelleri

Konforlu Ve Ferah Oturma Odaları

Öncelikle odanızın şekli ve ölçüsünü düşünerek nasıl bir mobilyaya ihtiyacınız olduğuna, ardından ne tarzda bir oturma grubuna ihtiyacınız olduğu konusunda karar vermelisiniz. Örneğin küçük salonlar için köşe koltuklarını tercih ettiğinizde, oda olduğundan daha büyük ve ferah görünüyor. Büyük salonlarda ise daha büyük oturma odası takımları tercih etmeniz faydalı oluyor. Bu tür büyük odalar için yine ikili, üçlü ve tekli koltuklardan oluşan takımlar seçebilirsiniz. Odanızın ebatına ve şekline göre seçtiğiniz koltuk takımları en küçük odaları bile olduğundan büyük ve aydınlık gösterebilirken yine büyük odaları da sıcak ve samimi bir havaya sokabiliyor. Unutulmamalı ki mobilya tercihleriniz tıpkı diğer tüm tercihleriniz gibi sizin kişiliğinizi ve zevklerinizi yansıtıyor.

Enza Home Koltuk Takımları

enza oturma grupları modelleri

Seçimleriniz Tarzınızı Yansıtıyor

Modelini beğenerek seçtiğiniz oturma grubu için bir önemli konu da kumaşının türü oluyor. Leke tutmayan silinebilen, terletmeyen yumuşak dokulu kumaşları tercih etmeniz gerekiyor. Böylece koltukların temizliği sizin için bir eziyet olmaktan çıkıyor. Döşemeli ürünlerde daha çok keten, sentetik viscon, koton, kadife, şönil, süet kumaş türleri tercih ediliyor. Elbette deri koltuklar da sizin için iyi bir alternatif olabiliyor. Ancak son yıllarda ekonomik olması, kolay temizlenebilir olması nedeniyle suni deri döşemeler daha çok tercih ediliyor. Yastıkları gövdesinden ayrı modeller için ise minderlerin sertlik düzeyleri, çıkarılıp takılabilir şekilde fermuarlı olmaları gibi hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Enza Home Koltuk Takımları

enza home koltuk takımı ve oturma grubu modelleri

Kullanışlı Modeller Kurtarıcı Oluyor

Bir başka önemli husus da köşe takımlarının makas mekanizmalarının sağlamlığı oluyor. Ucuz ve kalitesiz malzemeler kullanılarak yapılmış makas mekanizmalarından uzak durmanız gerekiyor. Bu tür köşe takımları, kısa sürede arızalanarak sık sık başınıza dert açabiliyor. Bu nedenle seçtiğiniz takımı satın almadan önce mutlaka bu konuda birkaç defa test etmeniz faydalı oluyor. Aksi halde yeterince dikkat etmeden seçtiğiniz koltuklar 1 yıldan daha kısa sürede deforme oluyor ve size yeni masraflar açıyor. Seçimlerinizde bir diğer önemli konu da aldığınız koltukların yatak ya da sandık olabilme özellikleri. Yatak olabilen kanepe ya da koltuklar misafirlerinizi ağırlarken kurtarıcı bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca sandık olarak da kullanılabilen modeller, evde depolama alanını arttırıyor ve etraftaki dağınıklıktan kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Doğtaş Mobilya Koltuk Takımı Modelleri Ve Fiyatları

Enza Home Koltuk Takımları

enza koltuk takımları

Hem Ekonomik Hem de Kaliteli

Seçimlerinizi yaparken oturma odası modelleri arasında sizlere en uygun olanı bulmanızın dışında başka önemli konuları da dikkatinizden kaçırmamanız gerekiyor. Koltuk takımı alırken, zevkinize uygun olmasının yanı sıra bütçenizi de yormuyor olması gerekiyor. Piyasada pek çok farklı modeli bulunan koltuk takımlarının fiyatları da birbirlerinden farklı oluyor. Elbette ekonomik tercihler yaparken kalite ve sağlamlıktan da ödün vermemek gerekiyor. Aksi halde yapmış olduğunuz alışveriş sandığınızdan daha fazla zarar etmenize neden oluyor. Stil sahibi mobilyalar, kalite, sağlamlık ve uygun fiyatlar ile Enza Home mağazalarında sizleri bekliyor.

Kahverengi Koltuk Takımı Dekorasyonu ve Kombinasyonları

Enza Home Koltuk Takımları

enza home koltuk takımı mavi

Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel Enza Home oturma grubu modelleri yer almaktadır.

FOTO GALERİ / Oturma Gruplarında Şıklık Ve Tarzın Adresi Enza Home’da

İlginizi Çekebilir : 2020 Bellona Oturma Grubu Modelleri İnceleme başlıklı makalemizde 2018 Bellona oturma grubu modelleri, 2019 Bellona oturma grubu modelleri ve Bellona oturma grubu modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here