Oturma odalarında renkli perde kullanımı
Oturma odalarında renkli perde kullanımı

Oturma odalarında renkli perdeler son dönemlerde en çok tercih edilen modern tasarımlar arasında yer alıyor. Özellikle odayı daha çok renklendirmek ve diğer oturma grupları ile uyum sağlamak için ele alınmaktadır. Çünkü farklı renklerle bir araya getirilmiş perdeler, oda içerisindeki değişik mobilya gruplarının renklerine uyum sağlayarak bütünlük oluşturuyor.

Oturma odalarında renkli perdeler
Oturma odalarında renkli perdeler

Tabii burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar arasında açık renklerdir. Daha ferah ve konforlu bir alan yaratabilmek için mutlaka açık renkli perdeleri kullanmak gerekir. Aynı zamanda duvarların rengini uyum sağlayacak ve bütünlüğü oluşturacak perde renkleri de ele alınmalıdır. Buna bağlı olarak oturma grupları ve halılar da göz önüne alınmak suretiyle daha modern, şık ve etkileyici bir görünüm oluşturmak mümkün.

Oturma Odalarında Renkli Perde Modelleri

Oturma odalarında renkli perde modelleri günümüzde kişisel isteklere bağlı olarak pek çok değişik seçenek sunuyor. Özellikle daha ağır başlı ve göz yormayan renkler günümüzde öne çıkmaktadır. Bunlar içerisinde gri, altın rengi ya da krem ve lacivert gibi renkler değerlendirilmektedir. İsteğe bağlı olarak mor, kırmızı ve sarı üzerinden de değişik renkler öne çıkarılabilir.

Oturma odalarında renkli perde modelleri
Oturma odalarında renkli perde modelleri

Önemli olan perde renklerinin mobilya gruplarına uyum sağlaması, duvarlarla bütün oluşturması ve daha ferah, geniş bir alan yaratmasıdır. Günümüz modern çağını yansıtan birbirinden şık tasarımlar altında hazırlanmış renkli perde modelleri, aynı zamanda odaların boyutlarına bağlı olarak farklı renkler üzerinden seçmeniz mümkün.

Farklı Renkleri ile Özel Tasarıma Sahip Oturma Odası Perdeleri

Perdeler bir odanın gerçekten ev hissi yaratması konusunda en önemli eşya parçasıdır. Bu yüzden odaya uyum sağlaması, daha ferah ve konforlu bir etki yaratması büyük öneme sahiptir. Tabii ayrıca güzel bir görünüm oluşturması açısından da yine birbirinden değişik renklerdeki verdiler günümüzde oldukça fazla tercih ediliyor.

EWs çini 3'lü nar
EWs çini 3’lü nar

Farklı renkler üzerinden perde seçimi yaparken aynı zamanda birbirinden değişik ev dekorasyonu ürünlerine https://www.ews.com.tr/ev-gerecleri/ev-dekorasyonu buradan ulaşabilirsiniz. Tamamlayıcı olarak mutlaka güzel bir görüntü oluşturmalı; birbirinden kaliteli ve şık ev dekorasyon ürünleri ile perdeler harika bir görünüm sergilemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here