Oturma odası dekorasyon önerileri ve fiyatları
Oturma odası dekorasyon önerileri ve fiyatları

Çoğu insan kendine ait olan kişisel eşyaları ve alanlarını güzel göstermek ister. Ev ise bir insanın ruhunu yansıtır. Oturma odanız ,insanların en fazla ziyaret ettiği bir yerdir. Bu yüzden oturma odanızı gören insanlar hakkınızda ilk yargıya varırlar. Bu yargıda güzel görünmek yada kendinizi daha tatmin etmek istediğinize de oturma odanızı dekorasyonlarla zenginleştirirsiniz. Hangi dekoratif malzemeleri kullanabilirsiniz?

Biblo ve Vazolar

Oturma odası dekorasyonu için pek çok seçeneğimiz vardır.  Kullandığınız biblolar sizin zevkinizi yansıtmaya yarayacak en önemli etkenlerden biridir. Hayvanlar, meyveler, küçük ayakkabı biblolar, minik sevgili biblolar, vazolar vb. evinizin en güzel alanlarını süsler. Kullandığınız biblolar ve süsleriniz oturma odanızın rengi ve ruhları birbirine uygun olmalıdır. Kullandığınız masa üstü vazo oturma odanızı daha zarif gösterecektir yada kullanılan bir hayvan biblosu evinizin havasını daha masum ve sempatik gösterecektir.

Oturma odası dekorasyonu için Ews vazo
Oturma odası dekorasyonu için Ews vazo

Tablolar

Oturma odası dekorasyon önerileri ve fiyatları, araştırıldığında tercih yapabileceğiniz seçenekler oldukça fazladır. Bunlardan biri tablolardır. Tablolar evinizin daha kaliteli ve daha kibar bir görünüm verir. Tablolarınızın tasarımı ve  rengi odanızın rengiyle ahenk içinde olduğu sürece odanızın daha güzel olmasını sağlar. Tablolar bir evin ruhunu ayakta tutan, ruhunu yansıtan, evinizin daha aydınlık yada karanlık bir atmosfere görünmesini sağlar. Tablolar sizin ruhunuzu yansıtır. Büyük duvarlarınıza 500 Türk lirasına sahip olabilirsiniz. Daha küçük tablolar ise 50 veyahut 70 lira arasında bir fiyatı vardır.

Bitkiler

Bitkiler bir çoğumuzun evinde önemli bir süs faktörüdür. Annelerimizin balkonlara, oturma odalarına veyahut çocuklarının odasına bitki koymaya çalışma çabalarını hepimiz yaşamışızdır. Odalarımızın güzel bir kaktüsle, kaynana dili, aloe vera, flamingo çiçeği vb. süs bitkileriyle daha hoş olduklarını düşünürler. Güzel bir vazo yardımı ile içine koyduğunuz birbirinden renkli ve güzel çiçeklerle odanızın görünümünü daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Oturma odası dekorasyonu
Oturma odası dekorasyonu

Avizeler

Biblolar , bitkiler ve tablolar gibi önemli dekorasyonların yanında avizeler pek dikkat çekmezler ancak evinizdeki lüks ve güzel görünümlü bir avizeyle odanızın daha maskülen görünmesini sağlayabilirsiniz. Güzel ve lüks bir avizeyle 300-700 Türk lirası sahip olabilir ve evinizi daha kaliteli bir görünüm verebilirsiniz.

Yastıklar ve Puflar

L koltukların yada oturma gruplarının en vazgeçilmez malzemeleri yastıklar ve puflardır. Oturma grubunuzun rengindeki büyük ve yumuşak renkli yastıklar oldukça konforlu ve şık bir görünüm verir. Oturma grubunuzun veya L koltuğunuzun rengine uyumlu pufların görünümü evinizi daha güzel gösterirken konforu da  artacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here