Oturma odasında hangi renkler kullanılmalı?
Oturma odasında hangi renkler kullanılmalı?

“Oturma odasında hangi renkler kullanılmalı?” sorusu yeni ev dizecek veya dekorasyonda değişiklik yapacak ev hanımlarının sorduğu soruların başında geliyor. Gün içerisinde en çok vakit geçirilen yer olan oturma odalarında rahatlık ve şıklığı sevdiklerinizle birlikte yaşamak istiyorsanız sizin için en uygun renkleri seçmek evinizin genel havası üzerinde çok büyük etkisi olacaktır.Evinizde en çok vakit geçirdiğiniz oturma odasının renk seçimi de bu yüzden çok önemlidir.

Tarzınıza Uygun Rengi Seçin

Oturma odasında hangi renkler kullanacağınızı kendi beğeninize göre seçebilirsiniz. Eğer sadeliği seviyorsanız  ve iç açıcı bir oturma odası istiyorsanız mavi, beyaz ve açık yeşil gibi fresh renkler kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.Gösterişi ve modaya ayak uydurmayı seviyorsanız ise mor, fuşya ve kırmızı gibi alacalı renkleri kullanmak şıklığı ön planda tutanlar için doğru seçimdir.

Mavi

Mavi renk genelde en çok sevilen renklerden biridir. Mavi bir oturma odası, evinizde sakinleştirici ve dengeleyici bir hava katacak. Mavinin birçok tonu çeşitli renklerle uyum sağlar ve oturma odasında hangi renkler kullanılmalı sorusuna mavi renk ilk olarak verilecek cevaplardan birisidir.

Oturma Odasında Hangi Renkler Kullanılmalı?
Oturma Odasında Hangi Renkler Kullanılmalı?

Bej

Bej rengi  ev içerisinde en çok kullanılan renklerin başında gelir. Şıklığı ve sadeliği bir arada sunan bu renk  ev hanımlarının en sıcak bulduğu ve kullandığı renktir.

Gri

Oturma odası renkleri seçerken tercih edebileceğiniz renklerden birisi de gri. Modern ve ferah bir görünüm sağlayan gri en popüler oturma odası renkleri arasındadır.

Oturma Odası Renkleri
Oturma Odası Renkleri

Fuşya

Fuşya rengi evinizde birçok yerde kullanabileceğiniz şık  bir renk. Oturma odanıza fuşya rengiyle gerçekten zarif ve şık bir hava katabilirsiniz. Fuşya renginin en güzel tonunu akrilik sarkıt avize ile oturma odanızda kullanmak için adresinden uygun fiyata  hemen bir tane satın alabilirsiniz.

EWs akrilik fuşya sarkıt avize
EWs akrilik fuşya sarkıt avize

Kırmızı                                          

Oturma odasında kullanılan renklerden biride hiç şüphesiz kırmızı. Kırmızı iddialı ve şık bir renk olmakla birlikte doğru bir kullanımla oturma odanız için en uygun renklerden biri olabilir.

Yeşil

Yeşil, uyum  ve yenilenmenin rengidir.Doğal bir görünüm yansıtır ve bitkilerinizle uyum sağlar. Yeşil rengi tazelik kazandıran ve canlandırıcı bir renk olmasıyla oturma odanız için en iyi renklerden biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here