Banyo Dizayn Örnekleri
Banyo Dizayn Örnekleri

Evlerin en özel bölümlerinden birisi olan banyolar, evlerin büyüklüğüne göre farklı boyutlara sahip olabilir. Bu durumlarda, kişiler kendi bütçeleri ve banyolarının büyüklüğüne göre dekore etme kararı alırlar. Küçük banyo dekorasyonu fikirleri olarak incelendiğinde, genellikle daha açık renkli tekstil ürünlerinin tercih edilmesi önerilir. Havlularda, yer paspaslarında seçilebilen bu açık renkler, çöp kutusu ve kirli sepetlerinde de kullanılabilir.

Küçük Banyo Dekorasyon Fikirleri
Küçük Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyolarda Açık Renklerin Kullanımı

Kırık beyaz, krem, bej, gümüş gibi renklerin kullanıldığı küçük banyolar, olduğundan daha geniş görünmektedir. Ev sahiplerinin, hem de misafirlerin algısını değiştirerek, daha büyük bir banyoda olmalarını düşünmeyi sağlayan bu yöntem küçük olan tüm alanlarda kullanılabilir. Eğer yenileme için bütçe varsa, krem gibi açık tonlardaki seramiklerle banyonun kaplanması da oldukça faydalı olacaktır.

Banyo Dekorasyonunda Renk Tercihi
Banyo Dekorasyonunda Renk Tercihi

Banyolarda Aynaların Kullanımı

Banyolarda kullanılan aynaların büyüklüğü de yine ortamın elverişliliğine göre değişmektedir. Yansımalar sayesinde algıda karışıklık yaratarak, bulunulan ortamın daha büyük gözükmesini sağlayan aynalar, bu amaç için banyolarda kullanılabilir ve daha geniş alan haline getirebilir.

Banyo Dekorasyonunda Önemli Noktalar

Banyonuzun küçük olduğuna kanaat getirdikten sonra içine yerleştireceğiniz dekorasyon ürünlerine dikkat etmeniz gerekir. Çünkü büyük ve hantal özelliklere sahip aksesuarlar, genellikle zaman içerisinde hareket alanını daraltmakta ve insanların içini bunaltmaktadır. Bunun yerine daha ufak ve minimal sıvı sabunlukla tercih edilerek, ortamda maksimum hareket alanı sağlanabilir. Kullanılacak kirli sepeti, banyoya yerleştirilecek ise daha küçük olanları tercih edilmelidir.

Banyoda Uyumu Yakalamak

İlginç banyo dekorasyonları olarak düşünüldüğünde, zıt renklerin birlikte kullanılması akla gelebilir. Bir banyonun karoları, duvar ve tavanı farklı renklerde döşenerek de oldukça uyumlu görüntüler ortaya çıkartılabilir. Duvar seramiklerine göre döşenen aksesuarlar sayesinde, banyo tümüyle uyumlu hale gelebilir.

İlginç Banyo Dekorasyonları
İlginç Banyo Dekorasyonları

Banyoda Konsept

Banyo dizayn örnekleri incelendiğinde, bir bütün konsept işlendiği de görülmektedir. Özellikle country, vintage tarzında döşenen banyolarda, oymalı ve eski görünüme sahip olan aksesuarlar kullanılarak, ortama farklı hava katılabilir. Kullanılan tekstil ürünleri sayılan havlular, el kurulama havlusu ve yere takım halinde konulan kilimler de, banyoların önemli aksesuar parçalarıdır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here