Romantik Banyo Dizaynı İçin 5 Öneri
Romantik Banyo Dizaynı İçin 5 Öneri

Romantik banyo tasarımı insanların bugünlerde çokça merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bunun için farklı alternatifler mevcuttur. Yapılacak olan uygulamalarda banyonun ebatları da önemlidir. Ancak her banyoyu olduğundan daha romantik bir ortam haline dönüştürmek mümkündür.

Banyo Tasarım Örnekleri

Banyo tasarım örnekleri için öncelikle ışığı düzenlemekle başlamak gereklidir. Çok keskin ve aydınlık ortamlarda romantizm yaratmak zordur. Bu sebeple, bir abajurla aydınlatma konusu düşünülebilir. Loş bir ışık romantizm için olmazsa olmazdır.

Banyo Tasarım Örnekleri
Banyo Tasarım Örneklerinden En Önemlisi Aydınlatmadır.

Romantik Banyo İçin Aksesuar 

Romantik banyo için aksesuar seçimi çok önemlidir. Göze hoş gelen ve zengin duran objeler tercih edilmelidir. Ayrıca ferforje havluluklar hem şık hem de kullanışlıdır. Bu ürünler de düşünülebilir.  Bunlara ek olarak ortamdaki eşyalara uyum sağlayacak bir ayna kullanılması romantik bir banyo için düşünülebilecek diğer bir ögedir.

Romantik Banyo
Romantik Banyo Aksesuarları

Banyo Dolaplarının Yenilenmesi

Romantizm için dingin ve göz yormayan bir atmosfer gerekir. Bu amaçla banyo dolaplarının yenilenmesi veya tamirden geçirilmesi gereklidir. Ayrıca yeni alınacak olan aksesuarlarla renk uyumu da mutlaka gözetilmelidir. Bununla birlikte dolaplar koyu renk ise banyo zemininin açık renk olmasına özen gösterilmelidir.

Banyo Dizaynı İçin Mum ve Çiçek

Romantik bir banyo dizaynı için mum ve çiçek mutlaka düşünülmelidir. Küvet büyükse, küvetin etrafı çiçeklerle ve farklı objelerle hareketlendirilebilir. Küvet küçükse, çiçekler daha az bir şekilde ve lavabo üzerinde kullanılabilir. Bunun yanı sıra banyolarda fazla abartıya kaçılmadan kullanılacak mumlar, ortamın romantik bir atmosfere dönüşmesine katkı sağlayacaktır. Bu amaçla kullanılacak mum seçimi önemlidir. Büyük bir banyo için daha büyük mumlar seçilebilir. Küçük bir banyo için ise küçük mumların seçilmesi uygundur. Ayrıca, büyük bir banyo için küçük ama çok sayıda mum kullanılması da bir seçenektir.

Banyo Dizaynı
Banyo Dizaynı İçin Mumlar ve Çiçeklerden Yararlanılabilir.

Banyo Dizaynı İçin Perde Seçimi

Banyo dizaynı için perde seçimi ortamın atmosferini belirleyen en önemli konulardan biridir. Romantik banyo için perde rengi çok açık renkli ya da çok koyu renkli olmamalıdır. Ortamdaki ışığı boğmayacak kadar koyu fakat çiçeklerin ve diğer objelerin rahatlıkla seçilmesine olanak tanıyacak kadar ışığı geçirmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here