Salon Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı?
Salon Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı?

Salon, hiç kuşkusuz evin en çok vakit geçirilen bölümüdür. Bu açıdan da salonda geçireceğiniz vaktin kaliteli olmasını beklersiniz ve boğucu renklerle dolu bir odada saatlerinizi geçirmek pek de mümkün olmayacaktır. Salonunuzda kullanacağınız renklerin uyumu, canlılığı fakat bir o kadar da yorucu olmaması oldukça önemli. Dekorasyonun belirleyici ögesi olan renk seçimi; salonunuzun tüm havasını değiştirebilir. Sizler için salon dekorasyonunda hangi renkler kullanılmalı? sorusunun cevabını aradık ve salon dekorasyon renklerini derledik. İşte kurtarıcınız olacak ideal salon dekorasyon renkleri!

Ferahlatıcı Beyaz

Her ne kadar leke tutma yönüyle sık tercih edilmese de, beyaz renk özellikle güneş olmayan salonlar için ideal bir tercih olacaktır. Beyaz, odayı aydınlatacağından salonunuzu olduğundan daha geniş ve ferah gösterecektir. Duvarlarda, mobilyalarda veya aksesuarlarda beyazın ferahlatıcı özelliğinden yardım alabilirsiniz.

Tutkulu Kırmızı

Kırmızının çağrıştırdığı tutkuyu herkes hisseder değil mi? Elbette salonunuzda biraz tutkuya yer olacaktır. Aksesuarların vazgeçilmezi olan kırmızı, mumlara veya avizelere çok yakışacak; salonunuzu bambaşka bir havaya bürüyecektir.

Salon Dekorasyon Renkleri
Salon Dekorasyon Renkleri

Vazgeçilmez Bej

Krem ve bej tonları salonların vazgeçilmezleri arasında. Genellikle duvar boyalarında kendini gösteren kum beji, dil dişi, vanilya gibi renkler de salonunuza sade bir şıklık katacaktır. Açık ve koyu tonların bir arada kullanılmasıyla da sadeliğin yanına şıklık eklemeniz mümkün olacaktır.

Mavinin Büyüsü

Mavinin huzur veren bir renk olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Özellikle açık tonlardaki maviler salon dekorasyonu için ideal olacaktır. Mavi duvarların odanıza dinginlik katacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Yine birçok aksesuar ve mobilyada mavi renge yer verebilirsiniz.

Salon Dekorasyon Renklerini
Salon Dekorasyon Renklerini Huzurlu Bir Alan İçin Mavi Seçebilirsiniz.

İhtişamlı Mor

Gücün ve zenginliğin göstergesi olan mor; salonunuza asalet katacaktır. Ancak mor odanız için fazla koyu olacağından duvar renginden ziyade aksesuarlarda mor renge yer verilmesinde fayda var. Yastık kılıflarında veya berjerlerde tercih ettiğiniz mor renk salonunuza ihtişam katacaktır.

Salon Dekorasyonu İçin Mor Aksesuarlar
Salon Dekorasyonu İçin Mor Aksesuarlar Kullanabilirsiniz.

Yeşillendir

Salonunuzdaki yeşili bitkilerinizle sınırlandırmayın. Zümrüt yeşili fon perdelerin salonunuza ne kadar yakışacağını hayal edin. Yine koltuk takımlarında ve aksesuarlarda tercih edebileceğiniz yeşil, odanıza canlılık katacak ve salonunuzun tasarımını benzersiz hale getirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here