Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerde, özellikle de salon dekorasyonunda öncelikli olan konfor ve rahatlığın sağlanmasıdır. Şık gözükmesi kadar bizi yansıtması da önemlidir. Bu harika ortamı sağlayabilmeniz için sizlere salon dekorasyon önerileri hazırladık. Çoğu zaman neyin fazlalık neyin eksik olduğunu çözemediğimiz salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler işte karşınızda!

Işığın Salon Üzerindeki Etkisi

Seçtiğiniz salon aydınlatmalarını sadece tavan lambası ile kısıtlamayın. Abajurlar ve tablolar için nokta aydınlatmaları gibi farklı ürünleri kullanarak farklı ambiyanslar yaratabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Önerileri
Salon Dekorasyonu Önerileri

Duvar Renginin Ahengi

Rengin fazlası da, azı da kötü sonuçlar doğurabilir. Mobilya ve duvarların uyumu huzurlu ve rahat bir yaşam alanı için gereklidir. Bu yüzden duvarlarınızda gözü yormayan daha sade ve yumuşak renkleri tercih etmenizi öneririz.

Mobilyaların Yerleşimi

Salonunuz küçükse koltuklarınızı duvarlara dayamak akıllıcadır, size yer kazandırır. Fakat geniş bir alana sahipseniz salonunuzu çok boş gösterecektir. Bu yüzden salonun büyüklüğüne göre yerleşim planı yapmanız gerekir.

Şıklığın Abartısı

Salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi şıklık yakalayayım derken abartmaktır. Büyük mobilyalar kadar abartılı süs ürünleri de ortamı boğacaktır. Sade ve elegant birkaç metal süs eşyası belirleyerek seçici davranmanız çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Sade ve Şık Salon Dekorasyonu
Sade ve Şık Salon Dekorasyonu

Boş Duvarlar

Duvarlar boş kalmasın! Duvarlarınızda çeşitli tabloların bulunması salonunuza renkli ve farklı bir hava katacaktır.

Risk Almak

Farklı tarz mobilyaları bir arada kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Klasik, renkli döşemeli bir berjer ile sade şık bir kanepeyi bir araya getirmek çok zarif durabilir.

Farklı Salon Dekorasyonu
Farklı Salon Dekorasyonunda Berjerlerin Önemli Bir Yeri Vardır.

Aşırı Sadelik

Abartmak kadar fazla sade kalmak da ortamın havasını kaçıracaktır! Sadeliği sevmek demek her şeyin tek renk olması demek değil, aksine yumuşak renklerin uyumudur. Salonunuza ufak detaylar ekleyerek bu uyumu dengelemelisiniz.

Halı ve Kilimler

Büyük koltuklar arasında küçük bir halı orantısızlık yaratacaktır. Bu yüzden eşyalarınıza uygun boyutlarda halılar ve kilimler seçerek daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Sade mobilyalarla birlikte kullanacağınız renkli ve desenli halılar da salonunuza keyifli bir hava katacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here