Salon aksesuarları nelerdir?
Salon aksesuarları nelerdir?

Salon duvarı dekorasyonu denince aklınıza ilk olarak kanvas tablolar ve duvar saatleri gelebilir. Ancak evinizin salonunda kullanacağınız salon aksesuarları duvarlar ile bütünlük oluşturmalıdır. Her parça birbirini tamamlamalı, salon duvarının renkleri de evinizi dekore etmek için seçeceğiniz aksesuarlar ile ahenk içerisinde olmalıdır.

Metal Çerçeveler

Metal kullanımı konusunda çekinceleriniz olabilir. Ancak sanayi ürünlerinin ahşap ile uyumunun modası hiçbir zaman eskimez. Duvarlarınızı gri tonlarında boyayabilir, irili ufaklı yuvarlak metal plakalar ile süsleyebilirsiniz.

Duvarınızın önüne koyu ceviz ağacından seçeceğiniz konsolunuzu ilave edebilir; konsolunuzun üzerini büyük metal kafesler ile kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Salon duvarının renkleri nasıl olmalıdır?
Salon duvarının renkleri nasıl olmalıdır?

Geometrik Duvarlar

Düz duvar kağıtları ile duvarınızı dekore etmek yerine, kalın kağıt bantları geometrik şekillerde duvarlarınıza yapıştırabilir, modern tarzda bir duvar oluşturabilirsiniz. Böylelikle evinizin aksesuar gereksinimi azalacaktır.

Eğer duvarlarınızla birlikte sehpalarınızı da süslemek isterseniz koltuklarınızla zıtlık oluşturacak soft renklerde duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Boyuna çizgili duvar kağıtlarının modası hiç geçmiyor, her odaya ayrı yakışıyor.

Taş ve Tuğla Etkisi

Evinize TV ünitesi almak yerine TV duvarınızda tuğla ve taş desenli duvar kağıtlarını tercih edebilir, evinize otantik ve zengin bir görüntü katabilirsiniz.

Farklı Renkler

Salonunuzun her duvarını birbirleriyle uyum içinde olacak renklerde boyayabilirsiniz. Hatta beyaz tavan yerine eşyalarınızla uyumlu renkler kullanmanız evinizi daha ferah gösterecektir.

Duvarınızı boyadıktan sonra fırça ile aşağıya veya soldan sağa doğru vereceğiniz çizgili görünüm diğer evler ile tüm farkınızı ortaya koyacak.

Salon duvarı dekorasyonu nasıl olmalıdır?
Salon duvarı dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Doğa ile Uyum

Evinizi country tarzında döşemeye karar verdiniz. Çiçekli kumaşlar seçildi, ceviz ağacından sehpalarınız ve televizyon üniteniz hazır. Ancak aksesuarlar konusunda kararsız kaldınız. Çiçek ve yaprak desenli tabaklar masanızda olduğu gibi duvarınıza da çok yakışacak. Kayık tabaklarınıza asma aparatı ekleyerek çok şık bir duvar dekoru oluşturmak mümkün.

Evinizin içini kış bahçesine çevirmeye ne dersiniz? Evin içerisinde sarmaşık olur muymuş demeyin. Metal ızgara panelle kaplayacağınız duvarınıza sarmaşık bitkisi asarak egzotik bir bahçe kapısı görünümü verebilirsiniz.

Optik Etki

Cam ve aynalar her zaman evimizde bulunan temel materyallerdir. Özellikle küçük salonlara derinlik katmak amacıyla bir duvarınızı yuvarlak, dikdörtgen, kare aynalarla ile dekore edebilirsiniz.

Ayna kenarlarına çini işlemeli ve rengarenk kare porselenler yapıştırarak evinizi renklendirebilirsiniz.

Beyaz boyadığınız duvarınızın önüne cam panel ekleyerek arasına bambu ve minik ağaçlar yerleştirerebilir ve modern bir görüntü elde edebilirsiniz.

4 Elementi Evinizin İçinde Hissedin!

Rustik tarz sevenler, doğayı tüm organikliği ve sadeliğiyle duvarlarınıza ve salonlarınıza taşımakta özgürsünüz. Doğal taşlar, mermer, ahşap ve yeşil bitkiler… Halattan örülmüş ağlar, verniksiz lakesiz ahşap çerçeveler ve saatler duvarlarınıza çok yakışacak.

Duvar raflarınızın üzerine mermer saksıda minik kaktüsler yerleştirebilir, duvarınızın bir köşesini taş tuğla ile kaplayabilirsiniz. Şampanya, krem, gri tonlarda renkler ile boyanmış duvarlar ve sarı tahtalı sehpalarınız evinizi eski Avrupai tarzdaki köy evlerinden farksız kılacak.

Bohem ve Nostaljik

Endüstriyel tasarım günümüzde modern evlerin vazgeçilmezi oldu. Deponuzun köşesinde unutulmaya yüz tutmuş bisikletiniz tekerinden tutun da, paslanmış su borularına kadar atılacak diyeceğiniz her şeyi evinizin duvarını dekore etmede kullanabilirsiniz. Üstelik sizin de yapabileceğiniz bir çok fikir mevcut. Duvarınıza asacağınız bisiklet tekerinin kenarlarından sarkıtacağınız hasır iplere mandalla fotoğraflar tutuşturabilir, salonunuzun bir köşesini hatıra köşesine çevirebilirsiniz.

Duvar dekorasyonunda eskitme su borularını kitaplık, raf, TV ünitesi dekore etmek için kullanabilirsiniz. TV ünitenizin yanına orta boyda bir saksı ekleyebilirsiniz.

İndigo rengi duvarlarınız ve kahverengi koltuklarınıza eşlik edecek, sizin de kolaylıkla yapabileceğiniz rengarenk, tüylü rüya kapanları evinizin havasına bohem bir hava katabilir.

Cam çerçevelerin arasına ekleyeceğiniz solmuş çiçekler de nostaljinize nostalji katacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here