Salonda Boş Alanlar Nasıl Değerlendirilir?
Salonda Boş Alanlar Nasıl Değerlendirilir?

Evlerdeki eşyaların tam doğru konumlandırılmaması sonucunda oluşan boş alanların değerlendirilmesi ve odaya yepyeni bir hava getirmesi oldukça önemlidir. Salonlarda kullanılan koltukların doğru seçilmesiyle başlanacak bu durumdan, en iyi şekilde aksesuarlarla çıkılabilir.

Aksesuarlarla Salondaki Boşluğu Doldurma

Salon boş alan değerlendirme için en iyi ürünlerden birisi tablolardır. Tablolar, evinizin ve salonunuzun genel havasına uygun olmalıdır. Bu uygunluğa ise evinizdeki mobilyaların renklerine bakarak karar verebilirsiniz. Eğer mavi ve gri hakim bir eviniz varsa, deniz görüntüsü olan tablolar satın alarak duvarlarınıza asabilirsiniz. Krem ve kahverengi yoğunlukta mobilyalarınız varsa, beyaz bir çiçek resmi, ya da hafif renkli bir sonbahar resmi alarak duvarlarınızdaki boşluğu doldurabilirsiniz.

Salon Boş Alan Değerlendirme
Salon Boş Alan Değerlendirmede Kullanılan Tablolar

Yerlerdeki Boşluklar Nasıl Doldurulur?

Mobilyaların arasında yer alan boşluklarda kullanılabilecek birbirinden güzel dekorasyon ürünleri vardır. Eğer dergi ve gazete okumayı seviyorsanız, gazetelikler satın alarak, boş alanlarınıza hareket katabilirsiniz. Biraz daha dekoratif ürünler arıyorsanız, büyük mumluklar, kafes şeklinde detaylar ekleyerek evinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Cam Önlerindeki Boşluklar Nasıl Doldurulur?

Salon boş alan dekorasyonu açısından incelendiğinde, yeterli genişliğe sahip olan cam önü mermerlerinin de uzaktan bakıldığında oldukça boş göründüğü ortaya çıkar. Bu durumun üstünden gelmek için küçük mumluklar ya da küçük saksılarla bu alanları süsleyebilirsiniz. Ölü alanların artık gözünüze çarpmaması gözlemlendiğinde dekorasyonunuz tamamlanmış sayılır.

Salon Boş Alan Dekorasyonu
Salon Boş Alan Dekorasyonunda Kullanılan Pencere Önü Çiçek Saksıları

Bibloların Kullanımı

Özellikle küçük çocukların ulaşamadığı yerlerdeki boşlukları gidermek için uygun bir ürün arayışında olan insanların, biblolara yönelmesi gerekir. Hem evinize zarif bir hava katarken, entelektüel bir görünüm de sunmaktadır. En iyi görüntüyü vermesi için renkler arasından evinizin dekorasyonuna en yakın olanını seçmeniz gerekir.

Salon Aksesuarları
Salon Aksesuarları

Vazolar ve Kaselerin Kullanımı

Eski evlerde daha sık görülen vazolar, yeni trendlerle birlikte artık yeni evlenen insanların evlerine de girmeye başlamıştır. Özellikle farklı renklere ve şekillere sahip vazolar, içinde çiçek dahi olmasa ortama farklı bir hava katmaktadır. Üstü boş duran bir zigon sehpa için, orta sehpa için satın alınabilir. Masaların üzerinde kullanılmak üzere büyük kaseler de tercih edilerek, eve otantik bir hava katılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here