Popüler oturma takımı
Popüler oturma takımı

​​​​​​​Günümüz şartlarında değişikliğe uğrayan konuların içerisinde elbette ki mobilyalar da yer almaktadır. Bizler de sizlere bu konu hakkında detaylı bir çalışma yapıp popüler oturma grubu, oturma grubu renkleri ve fiyatları ve oturma grubu modelleri ile ilgili bir yazı hazırladık. Bu sene moda olan oturma grubu renkleri nelerdir?

Popüler oturma grubu
Popüler oturma grubu

Koltukta Hangi Renkler Moda?

2019 yılında, en bilindik mobilya marklarının kendi oturma grubu modelleri içindeki renk çeşitlikleri dikkate alındığında, ortaya ilginç uyumlar çıkıyor. Şuanda gündemde olanlara bakıldığında, bir oturma grubunda tek renk değil birden fazla rengin tercih edildiğini görebilirsiniz. Kırmızı-bordo gibi baskın renklerin, daha pastel renklere uyarlanarak karşımıza çıktığını görüyoruz. Örneğin, bir takımda yer alan tekli koltuğun bordo rengi olup, geriye kalan üçlü ve ikili koltuklarda krem ya da açık kahve renklerinin harmanlanması ile uyum sağlanıyor. Bu koltuk takımının birbirleri ile uyumu ise üzerinde kullanılan minderlerin de aynı renklerde yapılıp zıt renkli koltuklarda kullanılması farklı bir hava yaratılmasını sağlıyor.

Oturma Grubu Modelleri
Oturma Grubu Modelleri

Eskimeyen Renkler

Oturma grubu renkleri içinde elbette ki geçmişe gömülmeyen tercihler de söz konusudur. Geçmişte de çok kullanılan kahverengi ve tonları, yine günümüzde de farklı ve daha modern koltuk modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Ek olarak, bundan bir iki yıl kadar önce çok moda olan haki-hardal sarısı uyumunda hardal sarısı eskisi kadar tercih edilmemektedir. Fakat haki yeşili koltuklar yine gündeme gelerek, bu sefer daha açık tonlarla harmanlanarak kullanılmaktadır. Kısaca haki rengin de eskimeyen bir havası olduğu kabul edilmeli.

Oturma grubu renkleri ve fiyatları
Oturma grubu renkleri ve fiyatları

Renkli Sevenlere

Oturma grubu renkleri ve fiyatları araştırıldığında, daha yüksek ücretler görülmektedir. Bütçesi yeterli gelmeyenler ise, koltuklarını kaplatma yöntemine başvurmaktadır. Yine burada da renklerin birbiriyle dansını, kilim desenli kumaşların daha fazla tercih edilmesinden görebiliriz. Bu tarz seçimlerde ana renge bağlı diğer renklerin uyumu ile oluşmaktadır. Örneğin, ana renk açık pembe seçilip, desenlerde pembe ve onun zıt renklerinin uyumu ile karşılaşmaktayız. Salonunuzun tamamen otantik bir havaya girmesini isterseniz de aksesuar olarak kullanacağınız saksılardaki çiçeklerin renginin, koltuklarınızla uyumlu hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here