Yaz bitti, okula dönüşün başlaması ve havaların soğuması ile evlerde sonbahar temizliği başladı. Dolaplardaki yazlık giysiler kışlık giysilerle yer değiştirirken dekorasyonda da değişikliğe gidildi. Peki , sonbahar dekorasyon nasıl yapılır? İşte evlerinize bambaşka bir hava katacak sonbahar dekorasyon fikirleri…

Yaşam alanlarınıza sonbahar teması hala girmedi ise yazımızdan sonra mutlaka girecektir:)

Sonbahar Dekorasyon Fikirleri

Sonbahar Dekorasyon Trendleri

sonbahar konsepti

Yapraklar sararmaya başladı mı sonbahar temalı dekorasyon zamanı gelmiş demektir. Günümüzde mevsime uygun dekorasyon uygulaması çok sık kullanılmaktadır. Yaz dekorasyonları halıların yerine kilimlerin geçmesini ve mobilya renklerinin canlanmasını sağladı. Sonbahar dekorasyonu ise evlerimizi kışa hazırlamaktadır.

Günümüzde dekorasyonda değişiklik yapmak belli bir maliyet istemektedir. Bu nedenle bizlerde sizlere basit değişikliklerle dekorasyon yenileme fikirleri vereceğiz.

Havaların serinlemesi polar veya örgü battaniyelerin, kadife örtülerin ve sonbahar temalı aksesuarların vaktinin geldiğini göstermektedir. Dekorasyonda bu yönde değişiklikler yaparken doğu motifli kilimler kullanabilirsiniz. Bu kilimlerle polar veya örgü battaniye kullanmayı da unutmayın.

Sonbahar Dekorasyon Trendleri

Sonbahar temalı dekorasyon içi mum ve kuru yapraklar

2019 sezonu en trend aksesuarları mumlar olarak öne çıktı. Bu trend 2020 sezonu içinde geçerli olacak gibi görünüyor. Dekorasyonda mum kullanımı, özellikle sonbahar temalı dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Sonbahar dekorasyon için kullanılacak mumlar, yaz dekorasyonlarında kullanılan renklerden biraz daha farklı. Sonbahar dekorasyon uygulamasında kullanılacak mum renkleri turuncu tonlarında olmalıdır. Bu mumları sararmış yapraklar ile daha dekoratif hale getirmek ise size ve hayal gücünüze kalmış.

Dekorasyonda aydınlatma kullanımı dekorasyonun belirleyici özelliklerindendir. Aydınlatmada kullanılan lamba dizaynları ve renkleri ortamın havasın büyük oranda katkı sağlayacağı için dekorasyonun tarzını ve siziz zevkinizi yansıtır. Sonbahar dekorasyon aydınlatmaları kurumuş ağaç temalı seçilmelidir.

Sonbahar dekorasyon aksesuarları arasında kuru dallar ve yapraklar dışında kozalaklar ve bal kabakları da vardır. Kolaylıkla temiz edebileceğiniz kozalakları boyayarak kendinizin bile inanamayacağı mükemmel dekoratif eşyalar yapabilirsiniz. Bal kabaklarını ise dilerseniz boyayarak dilerseniz sade bir şekilde uygun bölgelere konumlandırabilirsiniz.

Misafirlerinize evinizi sonbahara hazırladığınızı gösterircesine bir aksesuar asabilirsiniz. Mesela kurumuş dallardan, yapraklardan, çiçeklerden ve tohumlardan oluşan kapı süsü yapabilirsiniz.

Sonbahar kışa geçiş demektir. Eee kış mevsiminde de çok sosyal olamayacağınıza göre şimdiden dergi ve kitap almayı unutmayın: )

Salona Sonbahar Dekorasyon Nasıl Uygulanmalıdır?

Sonbahar Dekorasyon Trendleri

Sonbahar salon dekorasyon önerileri

Bunaltıcı yaz sıcaklarının ardından ferahlı veren dekorasyon olarak da bilinen sonbahar temalı dekorasyonlar sakinliği, dinginliği, huzuru, rahatlığı ve sıcaklığı sunmaktadır. Romantizmin sembollerinden olan sonbahar ile evlerinize duygu sıcaklığı getirebilirsiniz.

Sonbahar renkleri ev dekorasyonu içinde doğru kullanıldığı zaman hayranlık uyandıran görünümler sunmaktadır. Sonbahar dekorasyonunu kırmızı, sarı, turuncu, kahverengi gibi sonbahar renkleri ile tonlarla rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu pastel renkleri mavi, kırmızı, siyah ve turkuaz ile kombin ederek dekorasyona ışıltı katabilirsiniz.

Ağaç Kütüklerine yerleştirilmiş mumlar

Salona Sonbahar Dekorasyonu Fikirleri

Her mevsimin ayrı bir güzelliği vardır Sonbahar da bu güzel mevsimler içinde dekorasyon açısından düzenleme yapabileceğiniz mevsimlerden biridir Salona sonbahar dekorasyonu…

Koltuk takımı kılıfını kadife veya polar gibi yumuşak dokulu kumaşlarla değiştirin. Bunu yapmak istemiyorsanız koltuk üzerine kadife veya polar bir battaniye ve bu battaniye renkleri ile uyumlu yastıklar kullanarak sonbahar oda dekorasyonu yapabilirsiniz.

Kahverengi tonlarda koltuk takımı kullanıyorsanız üzerine canlı renklerde yastıklar, kırlentler koymayı unutmayın.

Sonbahar salon dekorasyon tamamen pastel renklerden oluşmamalıdır. Mat koltuklara canlı renklere sahip berjerlerle ışıltı katılmalıdır.

Sonbahar ev dekorasyon önerileri verirken unutulmaması gereken bir diğer detay da ahşap ürünlerin kullanımıdır. Masada, mobilyalarda, aksesuarlarda, sehpalarda ve diğer alanlarda ahşabın sıcak etkisinden yararlanabilirsiniz.

Sonbahar dekorasyonunda kullanılan bir diğer detay da motifli kumaşlarla yapılan yastık ve kırlentlerdir. Sade renkli koltuk takımlarında halı ve perde uyumu yakalamanızı sağlayacak motifli kırlentler ile dekorasyonda şıklığı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Sonbahar Dekorasyon Trendleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here