Hayat koşuşturmacasının içindeyken yaşadığımız sorunları, iş hayatının getirileriyle karşılaştığımız gerilim ve yorgunluğu basitçe üzerimizden atmak için yatak odamızda yapacağımız ufak değişikliklerle gerilimsiz bir uyku geçirmemiz mümkün. İşte gerilimsiz bir uyku için yapabilceğiniz dekorasyon önerileri!

Dağınıklığa son verin

Yatak odanızda daha düzgün bir uyku için önceliğiniz dağınıklığı ortadan kaldırmak olsun. Yatak odanızı dinlenmek ve rahatlamak için kendinize göretasarlayın. Bilhassa odanızda gereksiz bulunan teknolojik aletleri ahenge saatiniz gelince dışarı çıkarmayı ihmal etmeyin.

Rahat ve kaliteli yatakları tercih edin 

Gerilimsiz ve daha güzel bir uyku için uygun bir yatağa yatırım yapabilirsiniz. Sürdürülebilir ve toksik kimyasal husus içermeyen yataklar tercih etmeye ihtimam gösterin.

Odanızda himalaya tuzu lambası bulundurun 

Himalaya tuzu lambaları uyku için rahatlatıcı bir ortam ışığı yaratabilir. Komidinin üstüne lambanızı koyabilir ve gerilimsiz bir uykunun tadını çıkarabilirsiniz.

Aromatik kokulardan yararlanın 

Yatağınıza yatmadan evvel yüzünüze, yastığınıza ya da odanıza aromatik kokular sıkmayı ihmal etmeyin. Örneğin; beş damla lavanta esansiyel yağı ve beş damla papatya esansiyel yağını bir bardak maden suyunun içerisine karıştırıp, bir sprey şişesine aktarın.

Analog çalar saat kullanın

Uykuya dalarken teknolojik aletleri diğer bir odaya bırakmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Bu teknolojik aletlerin ortasında doğal ki telefonlarımız da bulunuyor. Bu durumda telefon yerine geçecek bir analog çalar saat kullanabilirsiniz. Telefonlarımızdan yayılan mavi ışık uyku bozukluğuna yol açtığı için, kullanacağınız bir analog saat size aydınlık kazandıracak ve erkenden uyandıracak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here