Tek başına yaşayanların son vakitlerde en çok tercih ettiği 1+0 daireler yani ‘Stüdyo daire’ olarak isimlendirdiğimiz daire dekorasyonları hakkında bir derleme yaptık! Gerek paklık gerek hayat alanı olarak epeyce kolay görünen bu daireleri kendinize nazaran ve kendi biçiminize nazaran rahat kullanmak için gereksiniminiz olan teklifleri 4 unsura sığdırdık! İşte stüdyo daireler için dekorasyon teklifleri…

DUVAR RENGİ OLARAK TERCİHİNİZ AÇIK RENKLERDE OLSUN!

Mutfağın, yatayacağınız yerin birebir odada olduğu bu daireleri olduğundan daha geniş ve ferah göstermek duvarlarınızda daha çok beyaz üzere açık renkler tercih etmeniz gerekiyor. Açık renkler ömür alanınızı daha ferah ve aydınlık gösterebilirsiniz.

STÜDYO DAİRELERE NASIL MOBİLYA SEÇİLMELİ?

Stüdyo dairelere mobilya seçerken kesinlikle konutunuzun ölçülerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Koltuk yahut bir yatak alırken dairenizin ölçülerine nazaran gerçek seçimi yapmazsanız tüm hayat alanınızı eşyalarla kaplayarak boğucu bir konut ortamına neden olabilirsiniz. Bu usul kusurlara düşmemek için konutunuzun her bir köşesinin ölçüsün aldıktan sonra alışverişe çıkmanız gerekmektedir. Duvarlarda olduğu üzere konutunuzu daha büyük ve aydınlık göstermek için mobilya seçimlerinizde de renk olarak açık renkleri seçmek hakikat olacaktır.

PARAVAN İLE YATAĞINIZI BÖLÜN!

Mutfak ve yatak odası kombinini birbirinden ayırmak isteyenler için paravan kaçınılmaz bir fikirdir. Yatağınızın olduğu kısmı gizlemek ve farklı bir oda haline getirmek için paravanı tercih edebilirsiniz. Böylece kendinize başka bir özel alan yaratabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here