Yatak Odası Aksesuarları
Yatak Odası Aksesuarları

Yatak odaları evimizin en mahrem köşelerinden biridir. Belki de yalnız kalmak istediğiniz zaman gidebileceğiniz ilk yerdir. Tamamen sizin alanınız. Bu yüzden yatak odanızın havasını değiştirmek istemeniz gayet normal. Bunu yeni mobilyalar, perdeler alarak da yapabilirsiniz elbette. Fakat sadece yatak odası aksesuarları kullanarak da bunları yapmak mümkündür. Yatak odası takımları ve fiyatları diye bir arama yaptığınızda yanındaki diğer ek masraflarla birlikte epey bir harcama yapmak gerektiğini fark etmişsinizdir.

Yatak Odanızın Duvarları İçin Aksesuarlar

Anılarınızın sürekli göz önünde olmasını istiyorsanız eğer bunun için en uygun yol duvarlar olabilir. Duvarlar için çerçeveler alıp, içini fotoğraflarınızla doldurabilirsiniz. Duvarın bir bölümünü bu iş için ayırmak oldukça hoş bir görünüm yaratabilir.

Yatak odası Aydınlatma
Yatak odası Aydınlatma

Ayrıca uyumadan önce kitap okumak gibi bir alışkanlığınız varsa duvarınıza küçük bir kitap rafı da alabilirsiniz. Böylece sıklıkla başvurduğunuz kitaplarınızı burada muhafaza ederek, hem işlevsel hem de şık bir detay yakalayabilirsiniz.

Duvara monte edilen abajurlar, yoğun ve sert ışık yerine soft ışıklar yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede daha dinlendirici bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Ayna Önü Aksesuarları

Aynanızın önünde, komodinde veya diğer raflarda kullanabileceğiniz şık biblolarla, bambaşka görünümler yaratmanız mümkün. Aynı zamanda mumluk,şamdan veya vazo da kullanabilirsiniz. Burada önemli olan nasıl bir yatak odası istediğinizdir. Fakat unutmamak da fayda var; fazla eşya ve aksesuar kullanmak yatak odanızı boğacaktır. Bu yüzden sade yatak odalarını tercih etmeniz sizin için pek çok avantaj sağlar.

Yatak Odası Takımları
Yatak Odası Takımları

Aydınlatma Aksesuarları

Yatak odalarının yoğun ve sert ışıkla aydınlatılması genelde sıklıkla yapılan bir hatadır. Oysa yatak odaları öncelikle dinlenmek için vardılar. Bu yüzden kırık beyaz veya sarı renkleri tercih etmeniz yatak odanızın atmosferini yumuşatacaktır. Elbette sert ışıklardan kaçınmak gerekir. Az ışık kullansak bile tepelere yerleştirilen ışıklar her yeri aydınlattığından işinizi görmeyecektir.

Yatak Odası Lambader
Yatak Odası Lambader

Yatak odası modelleri incelemesi yaptığınızda abajur kullanılmayan yatak odası görülmemesinin sebebi de budur zaten. Abajur odanıza atmosferine bambaşka bir etki katacaktır. Bu yüzden komodininizin üzerinde ya da üç ayaklı lambaderler olmak üzere pek çok farklı aydınlatma aksesuarını odanızın içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here