Yatak odanızda tıpkı manzarayı görmekten sıkıldıysanız odanızda değişiklik yapmanın tam sırası. Fresh bir yatak odası oluşturmak hayal değil. Yapacağınız dekorasyona dair fikir oluşturmanızı sağlayacak teklifleri derledik. İşte daha ferah bir yatak odası dekorasyonu için tüyolar…

Mevsimsel çarşaflar

Mevsim değişikliklerine kesinlikle dikkat edin. Kış aylarında kalın ve pamuklu çarşaflar tercih ederseniz içiniz ısınacak ve kendinizi rahat ve keyifli hissedeceksiniz. Ama bu rahatlığı ve memnunluğu sürdürmek istiyorsanız havalar ısınmaya başladığında yatağınıza daha ince çarşaflar sermeyi unutmayın.

Yumuşak halı 

Ayak tabanınızda yaklaşık olarak 7000 reseptör olduğunu biliyor muydunuz? Yani ayaklarınıza değen yumuşak halıların rahatlatmadaki tesiri epeyce kıymetlidir. Bu nedenle yumuşak bir halı alarak yatak odanıza sermenizi öneriyoruz. Bu sayede yatak odanızda yürürken daha ferah ve keyifli hissedeceksiniz.

Duvar rengi 

Görsel olarak cazip bulduğunuz rengi duvarınızda kullanmaktan çekinmeyin. Bu sizi daha güzel hissettirecektir. Koyu renkler yerine yumuşak renkleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Işık 

Yatak odanızı dış dünyaya kapatırsanız hapishaneden bir farkı kalmaz. Bunun yerine pencerelerinize itina gösterin ve görsel olarak cazip perdeler kullanın. Perdelerinizi açıp geceleri de kapatma alışkanlığı kazanmanız da sizi olumlu istikamette etkileyecektir.

Depolamak 

Yatak odanızda sistemli bir imaj elde edin.  Alan ne kadar az meşgul olursa o kadar rahatlamanıza ve gevşemenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden odanızın dağınık kalmasını engelleyin ve fazla göz yorucu ayrıntılardan uzak durun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here