Yatak odası renkleri
Yatak odası renkleri

Yatak odası renkleri tercihleri zevk ve şartlara göre değişim gösterebilir. Ancak genel olarak tercih edilen soğuk tonlardan biri olan mor rengi, hem yatak odası hem de diğer yaşam alanları tasarımlarında sıklıkla kullanılır. Mor renk yatak odası dizaynında kullanılacak anahtar parçalar ve zıt renklerle büyülü bir alan yaratabilirsiniz. Mor renginin sunduğu romantizmin gizemine kapılabilir, farklı tonlarında yeni keşifler yapabilirsiniz. Klasik ve modern tarzların ikisinde birden kullanılabilen bu asil renk ile evinizi şık ve tarz bir ortama dönüştürmeye ne dersiniz?

Mor renk yatak odası
Mor renk yatak odası

İşte mor renginin kullanımı konusunda yardımı dokunabilecek birkaç öneri:

Zıt Renklerle Farklı Dokunuşlar Oluşturun

Mor renk yatak odası tasarımlarında görebileceğiniz sarı tonlarında yapılan işlemlerin, odayı bambaşka bir havaya soktuğunu görebilirsiniz. Sarı ve mor birbirine zıt iki renktir ve çoğu tasarımcının kullanmayı sevdiği bir ikilidir. Morun soğukluğu alan sarı ile yatak odasında çarpıcı bir izlenim kazanabilirsiniz. Sarının enerjisi ile morun ihtişamını harmanlayın ve yatak odanızı baştan yaratın.

Mor Rengini Aksesuarlara da Taşıyın

Odanızın duvarlarını boyayıp uygun renkte bir nevresim takımı almakla dizayn tamamlanmaz. Yatak odası renkleri titizlikle seçilmeli ve bu renkleri gösterecek süs eşyaları ile desteklenmelidir. Mor rengin ağır bastığı bir odada farklı tonlarda ya da formlarda kullanabileceğiniz mor renkli aksesuarlar ile odayı göz alıcı kılabilirsiniz. Sıcak tonlarda döşenmiş bir yatak odasında kullanacağınız mor renkli eşyalar da havayı yumuşatacaktır. Mor avize modelleri de https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-mor-tekli-avize adresinde sizi bekliyor.

EWs akrilik mor tekli avize
EWs akrilik mor tekli avize

Morun Her Tonunu Keşfedin

Lila, leylak, menekşe, lavanta ya da patlıcan moru… Her tonunun kendine has doğası olan mor renginde tonlar arası geçişler harika görünecektir. Morun farklı tonlarını kullanarak huzurlu aynı zamanda gizemli ortamlar yaratabilirsiniz. Bunun yanında tonlarla uyumlu renkleri keşfedebilir, kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Mor yatak odası
Mor yatak odası

Kendi Kurallarınız Koyun

Kalıplardan, klişelerden uzaklaşmak istiyorsanız kendi kurallarınıza göre oynayabilirsiniz. Mor bir halı üzerine arzu ettiğiniz bir renkte yatak odası takımı dekore edebilirsiniz. Kurallara bağlı kalmadan kendinizi yansıtarak eşi benzeri olmayan bir tasarım çıkarın. Hem göz alıcı hem de benzersiz bir yatak odası tasarlamak sizin elinizde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here