Yatak odası aksesuarları
Yatak odası aksesuarları

Yatak odası dekore etmek çoğu zaman en eğlenceli aktivitedir. Yatak örtülerinden dolap seçimlerine, boy aynalarından ışıklandırma seçeneklerine kadar geniş bir skala sunulur ve detaylar hayli önemlidir. Yatak odası duvar aksesuarları da bu detayları oluşturan anahtar parçalardan biridir. Seçtiğiniz takımlara uyum sağlayacak aksesuarlarla kaplı bir yatak odası duvarı, hem içinizi açacak hem de görsel açıdan tamamlayıcı olacaktır.

Yatak odası duvar aksesuarları
Yatak odası duvar aksesuarları

İşte ufkunuzu açacak birkaç duvar aksesuarı önerisi:

Aynaları Duvara Taşıyın

Aynalar yatak odası için olmazsa olmazdır. Çoğu zaman dolapların üzerine monte edilmiş ya da ayaklı boy aynaları şeklinde kullanılsa da son zamanlarda bu kalıplar yıkılmaya başladı. Yatak odası duvarı için kullanabileceğiniz farklı boylar ve şekillerde envaiçeşit ayna tipi bulabilirsiniz. Oval, dikdörtgen ya da özel tasarım pek çok duvar aynası, yatak odanızı süsleyebilir. Hem kullanışlı hem de şık olan bu aynaları severek kullanacaksınız.

Tabloların Ruhunu Hissedin

Tablolar, yatak odası duvar aksesuarları arasında en çok tercih edilen parçalardır. Sevdiğiniz ya da kendi yaptığınız tabloları odanızın duvarlarına asarak kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Odanızda kullandığınız renklerin ağırlığına uygun tablolar seçebilir ya da zıtlığın güzelliğinden yararlanabilirsiniz.

Anılarınızı Çerçeveler İçinde Saklayın

Yatak odası duvarı anılarınızla da süslenebilir. Dostlarınız, aileniz ya da kendinize ait fotoğrafları farklı ebatlarda çerçeveler içinde asabilirsiniz. Hem manevi açıdan hem de görsel açıdan sizi mutlu edecek aksesuarlar kullanarak odanızı huzurlu bir ortama çevirebilirsiniz.

Yatak odası duvarı
Yatak odası duvarı

Duvar Raflarında Renk Uyumunu Yakalayın

Yatak odanızın duvarlarını rengarenk raflarla süsleyerek, güzel bir dizayn çıkarabilirsiniz. Bu sayede derli toplu bir görünüm yanında şık aksesuarlar kullanabileceğiniz yeni alanlar yaratabilirsiniz. Tahta ya da metal raf ünitelerinden yatak odanıza uyum sağlayacak modelleri seçebilir, odanızın tarzını zenginleştirebilirsiniz.

Sıradan Aksesuarların Dışına Çıkın

Tablolar, aynalar ya da fotoğraflar… Bunlardan hiçbiri aradığınız aksesuarı karşılamıyorsa sıradanlığı kırın ve farklı olanın tadını çıkarın. Pek çok mağazada bulabileceğiniz şık duvar aksesuarları ile yatak odanızı yeni baştan bile yaratabilirsiniz. Posterler, stickerlar, duvar halıları ya da lambaları bu konuda yardımınıza koşacaktır. Odanız için uygun olan aksesuarı seçin ve değişimin farkına varın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here