Yatak Odası Yerleşim Planı Nasıl Olmalıdır?
Yatak Odası Yerleşim Planı Nasıl Olmalıdır?

Hayallerinizde yer alan yatak odasını yaratmak için sadece küçük dokunuşlar yeterlidir. İlk olarak kendinize, odanın biçimine göre yatak odası yerleşim planı çıkartıp tarzınıza uygun işlemleri sırasıyla gerçekleştirmelisiniz. Hayallerinizde yer alan renkleri ve kullanacağınız bütün aksesuarları birleştirip zihninizde bir resmini oluşturarak işe başlamalısınız.

Renklerin Uyumu

Yatak odası yerleşimi için en önemli detay, kullanacağınız malzemelerin ve aksesuarların renklerinin birbiriyle uyumlu olmalarıdır. Eğer küçük bir yatak odanız varsa, duvarların rengini açık tonda seçmelisiniz ki, odanız daha ferah ve geniş görünümü elde etsin. Renkli duvar boyası seçimleri ya da desenli duvar kağıdı kullanımını tercih etmek isterseniz; halılarınızı, perdelerinizi ve zeminin rengini daha sade seçerek karmaşık görüntüyü engellemiş olursunuz. Fon perdelerinizin rengini mobilyalarınıza ve duvarlarınıza uygun bir tonda seçebileceğiniz gibi, zıt renkler seçerek de kontrast oluşturabilirsiniz.

Yatak Odası Yerleşimi
Yatak Odası Yerleşimi

Doğal Seçimlerle Modern Görünüm

Mobilya seçimlerinizde klasik görüntüden kurtulmalısınız. Bunun yerine, doğanın tonları olan ahşap mobilyaları ve modern görünümlü ceviz yatak odası takımları size huzurlu ortam sağlayacaktır. Örnek verirsek, avize seçiminizde rustik modelleri tercih edebilir, loş ve rahat bir görünüm elde edebilirsiniz. El yapımı ağaç lambader kullanarak da farklı görsel şölenler oluşturabilirsiniz.

Planlı Seçimle Yerden Kazanın!

Yatak odası yerleşim planı, odanızın biçimine ve büyüklüğüne göre oluşturulmalıdır. Mobilyalarınızı odanızın ölçütlerine göre alırsanız, hem gereksiz masraftan kaçınmış hem de alanınızı kısıtlama tehlikesine girmemiş olursunuz. Ek olarak birbirine uyumsuz, karmakarışık ve biçimsiz duran mobilyalar ve aksesuarlar ile hayalinizdeki yatak odası görümüne ulaşamazsınız.

Yatak Odası Yerleşim Planı
Yatak Odası Yerleşim Planı

Tamamlayıcı Aksesuarlar

Yatak odası yerleştirme sırasında tamamlayıcı görünümler, doğru seçilen aksesuarlar ile verilmelidir. Doğal renkli mobilyalar ve avizelere eş olması için yine aynı tarzda çerçeveler ya da aynalarla görünümü tamamlamış olacaksınız. Odanız küçükse ayna seçimleriniz, odanızın daha geniş görünmesini ve derinlik katmasını sağlayacaktır. Başucu komodinlerinizde kullanacağınız doğal görünümlü çerçeve ya da mumluklar, uyumanızı kolaylaştıracak loş bir ortam sağlayacaklardır.

Yatak Odası Yerleştirme
Yatak Odası Yerleştirmede Aksesuarların Önemi

Seçtiğiniz mobilyaların duvarlar, zemin ve ufak dokunuşlar olan aksesuarlar ile ortak oluşturduğu uyumu gördüğünüzde, hayallerinize ulaşmanın ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here