Japon Tarzı Öneri
Japon Tarzı Öneri

Japon tarzı dediğimiz takdirde sade bir yaşam alanı ve pratik kullanım alanları oluşturmak akla gelmektedir. Japon tarzı önerileri, küçük alanları işlevsel hale nasıl getirebileceğimize çok güzel yanıtlar sunar. Japon tarzı minimalizmi, doğayı, dinlendirici renkleri ve fazla olan her şeyden arınmış bir stili temsil etmektedir. Bu tarzı yatak odanızda yansıtabilmek için odanızın boyutu aslında çok önemli değildir. Japon stilinde zaten maksat küçük odaların her köşesini kullanıma dahil etmektir.

Sade Seçimler

Japon kültüründe minimalist yaklaşımlar kullanılmaktadır. Yatak odanızda aynı rengin farklı tonlarını harmanlayarak, gereksiz eşyalardan kaçınarak ve odanın alanını tam anlamıyla kullanışlı hale getirerek Japon tarzını yansıtabilirsiniz.

Japon Tarzını Yansıtmak İçin Öneri
Japon Tarzını Yansıtmak İçin Öneri Olarak Alçak Yataklar

Alçak Yataklar

Japon tarzını yansıtmak için öneri almak istediğinizde ilk olarak yüksek seviyeye olmayan, geniş yataklar karşınıza çıkacaktır. Odanın merkezine yerleştireceğiniz Japon stili yatak istediğiniz görüntünün temelini oluşturacaktır

Çay Sehpaları

Yatak odasının bir köşesinde kullanacağınız, Japon stili çay sehpaları dekoru tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Kiraz Çiçeği Dekoru

Japon kiraz çiçeği motifini yatak odası aksesuarları üzerinde kullanarak klasik bir Japon stili görüntüsü yakalayabilirsiniz.

Yatak Odası Aksesuarları
Yatak Odası Aksesuarları İçerisinde Yer Alan Kiraz Çiçeği Dekoru

Doğa Teması

Japon stilinde kullanılan doğa temasını yatak odanızla bir araya getirin. Balkon ya da pencere önlerini veya odanızın bahçeye açılan uzun camlarını Japon stilini oluşturmak için avantaja çevirebilirsiniz. Pencere önüne koyacağınız çiçek detaylarıyla da, balkonunuzda oluşturacağınız bahçe havası ile sade bir Japon stilini sağlayabilirsiniz.

Paravan Detayı

Japon kültüründe yaygın olarak kullanılan paravanları yatak odanızla uyumlu hale getiren bir dekorasyon detayına çevirebilirsiniz. Bambu tercih edebilirsiniz.

İşlevsel Kalın

Lüzumsuz her şeyden uzak durmalısınız. Gereksiz eşyalar kullanmaktan sakınmalı ve işlevsel parçalar tercih etmelisiniz.

Asya Havası

Dekorasyonda Asya esintilerine yer verin. Aksesuarları ve tabloları bu doğrultuda seçmelisiniz. Aksesuar olarak kullanacağınız misket mumluk ise yine romantik bir Japon havası oluşturmaya katkı sağlayacaktır.

EWs Mien Siyah Misket Mumluk
EWs Mien Siyah Misket Mumluk

İpek Yatak Örtüleri

Japon kültüründe en çok kullanılan ipek kumaşı, yatak örtülerinde tercih ederek Japon havasını odanıza taşıyabilirsiniz.

Duvar Kağıtları

Altın sarısı ve beyazın uyumu ile çiçek motiflerini duvarlarınıza taşıyarak Japon esintisini tamamlayan bir görüntü yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here