Konutumuzda en çok vakit geçridiğimiz alanlardan biri olan yatak odasını güzelleştirecek dekorasyon fikirlerinin neler olduğunu sizler için araştırdık. Siz de meskeninizde fark yaratmak ve ferah bir yatak odasına sahip olmak istiyorsanız bu tekliflere bir göz atabilirsiniz.

Duvar rengi epeyce büyük ehemmiyet taşıyor

Duvar rengi bir odayı hoş gösteren en temel şeylerden biridir. Görsel olarak hangi renk size cazibeli geliyorsa yatak odanızı o renge boyamakla işe başlamalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken en değerli nokta koyu renklerden uzak durmak olacaktır.

Yumuşak halı rahatlatıyor

Yumuşak halı bedeni rahatlatıyor. Bu nedenle yatak odanızda kullanacağınız halının yumuşak olmasına ihtimam göstermelisiniz. Bu sayede yatak odanızda yürürken daha ferah ve memnun hissedeceksiniz.

Mevsimsel çarşaflar kullanın

Mevsim değişikliklerine kesinlikle dikkat edin. Kış aylarında kalın ve pamuklu çarşaflar tercih ederseniz içiniz ısınacak ve kendinizi rahat ve memnun hissedeceksiniz. Havalar ısındığında ise ince ve ferah kumaşlar tercih etmeye ihtimam gösterin.

Işık çok önemli!

Yatak odasının dekorasyonunda en değerli noktalarından biri de hiç kuşkusuz ışık bir öbür değişle perde seçimi. Görsel olarak halınızla uyumlu perdeler seçebilir, yatak odanıza şıklık katabilirsiniz

Depolamaktan uzak durun

Yatak odanızda sistemli bir manzara elde edin. Gereksiz eşyalarınızdan arının ve bunları kendinizden uzak tutun. Göz yorucu ayrıntılardan uzak durmanız ruhunuzu ferahlatacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here