Yemek odası dekoru nasıl yapılır? Yemek odası dekorasyon fikirleri neler? Konutun en çok kullanılan ve en çok göz önünde olan kısımlarından biri olan yemek odasının nasıl gerçek dekore edilebileceğini sizler için araştırdık. İşte şık ve şık bir yemek odası için dikkat etmeniz gereken püf noktalar!

SALON RENKLERİYLE AHENK YAKALAYIN

Salon ve yemek masası ahengine kesinlikle dikkat edin. Bunlar ortasında renk ahengine dikkat edilmediği vakit konsept uyumsuzluğu ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle salonunuza bulunan renk, tasarım ve aksesuarların birbiriyle uyumlu olmasına ihtimam gösterin.

PERDE SEÇİMİNE AMAN DİKKAT 

Yemek masaları çoklukla salonun görünüme bakan kısmına konulmaktadır.Manzarının tesirini arttırmak istiyorsanız kesinlikle perde seçimine dikkat ertmelisiniz. Dışarıdan gelen ışığı asla kesmeyecek bir perde seçmeye itina göstermelisiniz. Bunun yanı sıra seçtiğiniz perde masaya ve duvarlara da uyumlu olmalıdır.

BEYAZ RENKLERLE KONUTUNUZU AYDINLATIN 

Beyaz renkler konutun daha canlı ve ışıltılı görünmesini sağlayacaktır. Konut içerisinin daha parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız muhakak beyaz mobilyaları tercih etmelisiniz. Yemek masasını pencere önüne pozisyonlandırmak da gün ışığından faydalanmayı sağlayacaktır.

SİYAH VE BEYAZ KONTRAST YARATABİLİRSİNİZ 

Ağır ve değerli konuklarınızı ağırlayacağınız vakit siyahın harika tesirinden yararlanabilirsiniz. Siyah kullanarak konuklarınıza karşı asil bir görünüm tesiri oluşturacaksınız. Siyahı beyaz ile kontrastlamak aradığınız etkiyi oluşturacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here