Yılbaşının hızla yaklaştığı son günlerde evleri yılbaşı dekorasyonu telaşı sardı. Yılbaşı dekorasyonları hakkındaki yazımızı sonuna kadar okuyarak şık, etkili ve hayranlık uyandıracak dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Bu yazımızda birbirinden güzel yılbaşı ağacı dekorasyonu, yılbaşı masası dekorasyonu, yılbaşı kapı süsleri, yılbaşı dekorasyon örnekleri yer almaktadır. Siz de bu görsellerden ve örneklerden ilham alarak birbirinden güzel yılbaşı dekorasyonu modellerine sahip olabilirsiniz. Unutamayacağınız bir yılbaşı gecesi için gelin şimdi detayları birlikte görelim.

Yılbaşı Dekorasyonu Püf Noktaları

yılbaşı dekorasyonu, yılbaşı ağacı süsleme

yılbaşı dekorasyonu, yılbaşı ağacı süsleme

Yılbaşını evde geçirecekler için derin bir telaş aldı. Son dönemlerde yılbaşı gecesini evde geçirerek daha çok eğlenen kesimin sayısı da oldukça fazla olarak karşımıza çıkıyor.

Birçok kişi evde eşi, çocukları veya sevgilisi ile yılbaşı ağası süslemek, yılbaşı sofrası kurmak kısacası evi yılbaşı aksesuarları ile donatmak, yılbaşı masa ve ev süsleri ile kendisine özgü dizaynı yılbaşı tasarımları olarak sunmak istiyor.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir

yılbaşı masa süslemeleri

yılbaşı masa süslemeleri

Yılbaşı ağacı süsleme işine başlamadan önce tema belirlemelisiniz. En şık ve etkili yılbaşı tema renkleri kırmızı, altın sarısı ve yeşildir.

Yılbaşı ağacı yılbaşı dekorasyonunun olmazsa olmazıdır. Evin en şık köşesine konumlandıracağınız yılbaşı ağacı, yılbaşı ağacı süsleri ve yılbaşı ağacı süslemesi ile yılbaşı dekorasyonu odak noktasıdır. Bu nedenle yılbaşı ağacı özenli süslenmelidir.

Yılbaşı ağacı nereye konur? Yılbaşı ağacı geçişleri engellemeyecek ancak dekorasyonun bir parçasıymış gibi duracak bir alana yerleştirilmelidir.

Günümüzde yılbaşı ağacı olarak yapay çam ağaçları daha çok kullanılıyor. Yapay çam ağaçları ambalaj içinde yapı malzemeleri nedeni ile sönük durur. Yılbaşı ağacını ambalajından çıkardıktan sonra elinizle sallayarak dallarını kabartın ki kendine gelsin.

Yılbaşı ağacı aksesuarları olarak dilediğiniz aksesuarı kullanabilirsiniz. Ancak aksesuara seçerken renk uyumuna ve aydınlatmasına dikkat etmelisiniz. Yılbaşı ağacı süsleri ne kadar doğru yapılırsa sunumu o kadar şık ve etkili olur.

Yılbaşı ağacına aydınlatma yaparken tepeden başlanmalı, aşağı inerken 20-25 santimde bir ağacın etrafından kavis verilmelidir.

Yılbaşı ağacı yılbaşı süsleri ile doğru şekilde süslendikten ve doğru aydınlatma ile sarmalandıktan sonra geriye yılbaşı ağacı boyaması kalıyor. Yılbaşı ağacı boyamasının en kolay ve pratik yolu kar spreyi kullanmaktır.

Boş Duvarları Hareketlendirin

yılbaşı dekorasyonu, yılbaşı kapı süslemeleri

yılbaşı dekorasyonu, yılbaşı kapı süslemeleri

Yılbaşı dekorasyonu için duvarları da abartmadan hareketlendirebilirsiniz. Bunun için evde kendiniz hazırlayacağınız veya hazır alacağınız yılbaşı çelenklerini duvara konumlandırarak hoş bir yılbaşı konsepti yakalayabilirsiniz.

Çok hareketli ve çok uçuk bir dekorasyon için tavanları da mum, sarkıt ışıklar, sarkıt şamdanlar ile hareketlendirebilirsiniz.

Sade ve şık yılbaşı dekorasyonu da yapabilirsiniz. Bunun için evin sadece bir köşesini kullanmanız yeterli olacaktır. Belirleyeceğiniz köşede sehpa ve masa üzerine tüketeceğiniz yiyecek ve içecekleri yerleştirebilir, arka kısımlarını ise yılbaşı ağacı ve yılbaşı süsleri ile süsleyerek göz alıcı yılbaşı dekorasyonu yapabilirsiniz.

Yılbaşı dekorasyonu için çok fazla para harcamak istemiyorsanız evdeki objeleri yılbaşı süsüne dönüştürmeyi denemelisiniz. Mesela hasır ipler, kozalaklar, mumlar ve renkli ışıklar ile şık dekorasyonlar yapabilirisiniz.

Kavanoz içlerine kar spreyi, kozalak veya çam dalları yerleştirilerek hem ucuz hem de şık yılbaşı aksesuarları yapabilirisiniz.

Evdeki avize yılbaşı ağacına rakip olacak şekilde yılbaşı süsleri ve yılbaşı aparatları ile süslenerek hoş bir ambiyans yakalanmış olunur.

Kapı Önü Aydınlatması

Basit bir masa düzeni yılbaşı masa süsleri ile görkemli hale getirilebilir. Yılbaşı rengi hiç kuşkusuz kırmızıdır.

Yılbaşı masası hazırlarken mumlar ve minik kırmızı top olan kokinalardan yararlanabilirsiniz. Portakalları karanfil kullanarak süsleyebilirsiniz. Çam ağacı şeklinde meyve tabağı yapabilirsiniz. Bunu yaparken armut ve portakaldan yararlanabilirsiniz. Veya keçeleri yuvarlak keserek minik çam ağaçları yapabilirsiniz.

Yılbaşı süslemesi için çam dallarından, kozalaklardan, renkli süslerden, kar spreylerinden, kurumuz dal ve yapraklardan ve minik led ışıklardan yardım almalısınız. Bu materyalleri kullanarak hayalinizdeki yılbaşı dekorasyonu hiç de zor değil.

Ayrıca eğer bir bahçeniz var ve bahçenizde bir çam ağacınız da varsa yılbaşınızı bahçenizdeki çam ağacını süsleyerek daha renkli hale getirebilirsiniz. Eğer yoksa bir çam fidanı alarak evinizin içerisinde de yılbaşı ağacı süslemeniz mümkün. Sonrasında bu ağacı bahçenize dikebilir ve anı olarak kalmasını sağlayabilirsiniz.

[Galeri]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here