Oysaki yorganlarımızın güzel kokması için yapmamız gereken yöntem oldukça ucuz ve basit bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde kaldırdığımız yorganlarımız da uzun süre mis gibi kokacak ve hem de kötü koku oluşmayacaktır.

Yorganlarımızın Güzel Kokması İçin Sabundan Faydalanabilirsiniz

Kullanmadığınız ya da havalar ısındığı için kaldırdığınız yorganlarınızın arasına güzel kokulu sabunlar koyarak daha güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kapalı alanda uzun süre yorganlarınızın durması sonucu oluşabilecek kötü kokularını da engelleyebilirsiniz. Ayrıca yorganlarınızı yazın güneşlendirerek havalandırmalısınız. Ayrıca yorganlarınızın arasına sabunlarınızı koyarken koyduğunuz sabunların rengine uygun keselere de sabunlarınızı koyabilirsiniz. Örneğin pembe renk sabununuza pembe ile uyumlu renkler de bir kese yapabilirsiniz.

Yorganlarınızı kaldırdığınız yerde çok sıkıştırmamaya özen göstermelisiniz. Yorganlarınızın temizliğine de olabildiğince özen göstermelisiniz.

Lavanta Gibi Koku Keseleri İle Yorganlarınız Daha Güzel Koksun

Tüm odalarımızın güzel kokmasını istediğimiz gibi yatak odalarımızın yorganlarımızın yastıklarımızın da güzel kokmasını isteriz. Bunun için farklı farklı yöntemler deneriz. Bu yöntemlerden kimileri sonuç verir kimileri ise sonuç vermez. Bu yöntemlerden birisi de lavanta gibi koku keseleri ile kaldırdığınız yorganlarınız uzun süre güzel kokarlar.Yorganların güzel kokması.,.

Aktarlardan da rahatlıkla bulabileceğiniz bu kurutulmuş lavantaları küçük koku keselerine koyarak kaldırdığınız yorganlarınızın arasına koyarak uzun süre mis gibi güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Bu lavanta keselerini evde kendiniz de yapabilirsiniz. Böylece evde hobi olarak yapabileceğiniz bir alternatifte olmuş olur.

Portakal Kabuğu Kokusu Yorganlarınızı Mis Gibi Kokutsun 

Yorganlarınızın mis gibi güzel kokması için kurutulmuş portakal kabuğundan da faydalanabilirsiniz. Portakal kabuğunu kurutarak bir kesenin içerisine koyabilir ve yorganlarınızın arasına koyarak yorganlarınızın portakalın mis gibi kokusu gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Hem yapacağınız bu kurutulmuş portakal kabuğu keseleri sayesinde evde yapılabilecek değişik hobiler de yapmış olursunuz.Ancak yorganlarınızı belirli aralıklar ile havalandırmayı da ihmal etmemelisiniz.

Yorganların güzel kokmasıiçim

Yorganların Temizliğini Nasıl Yapmalıyız?

Yorganlarımızın temiz olması son derece önem verilmesi gereken bir konudur. Çünkü yorgan en sık kullandığımız eşyalardan biridir. Yorgan temizliğinde evde yıkayacaksak; çamaşır makinemize sığıyor ise yorganımızın yıkama talimatına uygun derecede yıkayabilir ve daha sonra iyice kurutabiliriz. Büyük bir yorgana sahipsek; banyo da ve elde yıkanabilir. Gene açık hava da güzelce kuruyana kadar kurutmalıyız.yorgan temizlşği

Eğer yorganımızı evde yıkamayacaksak güvendiğimiz bir kuru temizleme şirketine yorganımızı vererek temizletebiliriz. Daha sonra yorganlarımızın güzel kokması için aralarına sabun ya da lavanta kesesi gibi güzel koku verecek keseler yerleştirerek düzenli bir şekilde kaldırabiliriz. Yorganlarımızı kaldırırken hurç içerisine de yerleştirebiliriz. Hatta yorgan sayımız çok ve farklı renkler de ise yorganların renklerine göre uyumlu renklerde hurçlara yerleştirebiliriz. Örneğin kırmızı renklerde olan bir yorganımızı kırmızı ile uyumlu renkler de bir hurca yerleştirmemiz yorganımızı daha kolay bulmamızı sağlayacaktır.

Yorgan Ve Yatak Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?  başlıklı içeriğimize göz atmbaya ne dersiniz?

Yorganlarınızı Muhafaza Etmenin Bazı Püf Noktaları

Öncelikle yorganlarınızı kaldırmadan önce güzelce temizleyin ve tamamen yorganınızın kuruduğundan emin olun. Yorganlarınızı kaldırırken mis gibi kokmasını istiyorsanız aralarına mutlaka güzel kokmasını sağlayacak lavanta kesesi ya da güzel kokulu sabun kesesi gibi güzel kokmasını sağlayacak keselerden koyun. Eğer yorgan kaldırmak için yeterli yeriniz yok ise vakumlu poşetler kullanarak yorganlarınızı daha kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Böylelikle yorganlarınız fazla bir yer kaplamayacaktır. Ancak vakumlu poşet kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken bir husus var, ipek ve sentetik kumaş olan eşyalarınızı vakumlu poşetlere koymayın.Yorganların güzel kokması.,

Eğer yorganlarınızı dolap içerisine yerleştirmek ve buna uygun bir dolap almak istiyorsanız istikbal dolap modellerine de göz atabilirsiniz.

Battaniyelerin Güzel Kokması İçin

Battaniyelerde, yorganlarda, pikelerde ve tüllerde kullanılmak üzere özel olarak oluşturulan koku keselerinin kullanılması yeterli olacaktır. Ayrıca doğrudan kıyafetlerin veya diğer ev eşyalarının güzel kokması, mobilyalardaki kötü kokuların giderilmesi için de sabunlardan yararlanabilirsiniz. Klasik sabunlar yerine, zaman içerisinde havaya yaydığı kokuyla, bulunduğu ortamda baskın hale gelen özel sabunları tercih etmeniz gerekmektedir.

Battaniyelerin Güzel Kokması İçin

Lavanta kullanılarak oluşturulan özel koku keselerini tercih edebilir, battaniyelerinizin arasına ve üzerine yerleştirerek, bulundukları dolabın kapağını kapatabilirsiniz. Birkaç gün bu işlemin yapılmasıyla birlikte, kokulu sabunlarda alınan etkideki gibi direkt olarak kalıcı bir şekilde battaniyelerde kokuyu değiştirebileceksiniz.

FOTO GALERİ / Yorganların Güzel Kokması İçin Neler Yapabilirsiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here